Powrót na remis. Zabrakło konkretów w ataku. Debiut jupiterów i murawy

KATEGORIA: SPORT / 17 maja 2021

Stal Rzeszów powróciła na Stadion Miejski. Pojedynek z Chojniczanką rozgrywany był na obiekcie, który przeszedł modernizację. Nowa była murawa i jupitery. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 19.44 (rok powstania biało-niebieskich).

Chojniczanka przyjechała do Rzeszowa dobrze przygotowana. Przewidziała, że Stal od pierwszych minut zaatakuje. Skupiła się zatem na defensywwie oraz na przerywaniu akcji biało-niebieskich. Piłkarzom Daniela Myśliwca wszystko wychodziło do okolic pola karnego, tam brakowało pomysłu na wykończenie lub choćby decyzji o strzale z dystansu.

W drugiej połowie goście przejęli piłkę i przeprowadzili szybką kontrę. Golański wbiegł z lewej strony pola karnego uderzył mocno i celnie. Stal potrzebowała kilka minut, aby wróćić do swojej poprawnej gry. Tak się stało, ale ponownie brakowało kropki nad „i”.

Wyrównanie udało się zdobyć strzałem z rzutu karnego. Kłos wbiegł odważnie w pole karne gości i tam był faulowany. „Jedenastkę” na gola zamienił Głowacki.

- Bardziej straciliśmy dwa punkty niż zyskaliśmy jeden. Dobrze prezentowaliśmy się w pierwszej połowie. Szkoda, że nie potrafiliśmy szybciej wypracować sobie odpowiedniej pozycji do oddania strzału. Tego brakowało. W drugiej połowie było podobnie. Przytrafił nam się błąd, wtedy udanie goście przeprowadzili kontrę i strzelili gola - skomentował występ swojego zespołu trener Daniel Myśliwiec.

Stal Rzeszów - Chojniczanka Chojnice 1-1 (0-0)

0-1 Golański (65)

1-1 Głowacki (74, karny)

STAL: Bieszczad – Sylwestrzak (86.Goncerz), Kostkowski, Góra, Głowacki, Szczypek, Reiman, Wolski (67. Mustafaev), Michalik (67. Szczepanek), Kłos, Maciejewski (79. Sławek).

CHOJNICZANKA: Sokół – Grolik, Ziętarski (64. Golański), Kona (63. Czajkowski), Rakowski (85. Nowak), Grobelny, Bartosiak, Skrzypczak, Mudra, Klichowicz (85. Napolov), Ryczkowski.

Żółte kartki: Rakowski (68) - Kostkowski (81)

Tekst i fot. Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4