W galicyjskim Rzeszowie. Spotkanie autorskie z Szymonem Jakubowskim

KATEGORIA: KULTURA / 22 czerwca 2021

Fot. Facebook/Szymon Jakubowski

W środę, 23 czerwca o 17.00 w Klubie Turkus Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei) odbędzie się spotkanie z Szymonem Jakubowskim, autorem książki pt. „W galicyjskim Rzeszowie”.

Publikacja przenosi nas w gród nad Wisłokiem od końca XVIII wieku aż do odzyskania przez Polskę niepodległości. Autor, dziennikarz i regionalista przedstawia nam postacie nietuzinkowych osób, ciekawych miejsc i wydarzeń historycznych, poprzez zbiór kilkudziesięciu tekstów przedstawionych w sposób barwny i przystępny.

Wstęp bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Wejściówki do odebrania na portierni WDK.

Informacja o autorze:

Szymon Jakubowski - dziennikarz, regionalista, publicysta historyczny. Z dziennikarstwem związany od 30 lat, autor tysięcy tekstów informacyjnych i publicystycznych publikowanych w prasie regionalnej, krajowej i polonijnej. Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku wydawca niezależnej prasy młodzieżowej, korespondent „Świata Młodych” i stażysta w kilku warszawskich redakcjach. Zawodowo związany m.in. z dziennikami „Życie Codzienne”, „Dziennik Polski”, „Super Express”, „Super Nowości”. Laureat wielu nagród dziennikarskich i za osiągnięcia w dziedzinie kultury, m.in. Podkarpacki Dziennikarz Roku 2005. Twórca portalu podkarpackahistoria.pl, zaś od 2014 roku wydawca popularnego dwumiesięcznika „Podkarpacka Historia”. Współautor publikacji „Popiół i zamęt. Wspomnienia dziennikarzy” (Rzeszów 2015) i „Śladami Austro-Węgier” (Kraków 2018), autor reporterskiej książki „Skrzydła nad Wisłokiem. Z dziejów rzeszowskiego lotnictwa i lotniska Rzeszów-Jasionka” (Rzeszów 2019) oraz „Byk, Maczuga i inni… Na tropie najgroźniejszych przestępców międzywojennej Małopolski i Podkarpacia” (2021).

Fot. WDK

A tu przypominamy naszą rozmowę z Szymonem Jakubowskim na temat jego wcześniejszej publikacji:

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4