Dagny/Osiecka - płyta już prawie gotowa! Premiera w październiku. [FILM]

KATEGORIA: KULTURA / 3 sierpnia 2021

Dagny Mikoś z zespołem - okładka płyty Dagny/Osiecka.
Fot. Damian Homa Fotografie/Grafika: Justyna Wiśniowska

Pamiętacie naszą rozmowę z Dagny Mikoś aktorką Teatru W. Siemaszkowej w Rzeszowie, w lutym tego roku, dotyczącą jej muzycznego debiutu? Przypominamy Wam, że Dagny jest nie tylko utalentowaną aktorką ale także wokalistką. I właśnie w tej roli postanowiła się profesjonalnie zrealizować, sięgając wysokiej półki, bo po twórczość Agnieszki Osieckiej. Jednak, żeby spełnić swoje muzyczne marzenie, którym żyła od dłuższego czasu, Dagny potrzebowała nie tylko własnej determinacji ale i Waszego wsparcia.

Dlatego za pośrednictwem serwisu wspieram.to zwróciła się bezpośrednio do swoich fanów o sfinansowanie jej muzycznego projektu, czyli możliwości nagrania debiutanckiej płyty Dagny/Osiecka. Zbiórka funduszy przebiegła imponująco, co zaskoczyło bardzo pozytywnie samą artystkę. I w ten oto sposób Dagny Mikoś mogła rozpocząć nagrania do swojej wymarzonej debiutanckiej płyty.

Płyta praktycznie gotowa – teraz będzie koncertowa premiera!

Obecnie Dagny jest już na finiszu nagrań do swojej debiutanckiej płyty Dagny/Osiecka, trzeba tylko dopracować szczegóły i płyta niedługo będzie dostępna. Teraz przed artystką i jej wierną publicznością prapremierowy koncert promujący płytę, który odbędzie się podczas Międzynarodowego Festiwalu Sztuk TRANS/MISJE, rozpoczynającego się w Rzeszowie już 20 sierpnia.

Niestety, tu mamy dla Was niepomyślną wiadomość, bowiem bilety na ten koncert rozeszły się praktycznie na pniu i nie ma już dostępnych wolnych miejsc. Nie martwcie się jednak, bo ten koncert podczas TRANS/MISJI będzie tylko przedsmakiem prawdziwej premierowej uczty, która odbędzie się już 9 października 2021 r.

W dniu 85 urodzin słynnej poetki, w G2A Arena Dagny wyśpiewa wszystkie utwory z debiutanckiego krążka Dagny/Osiecka. Sprzedaż pierwszej puli biletów na premierowy koncert płyty z utworami Osieckiej wystartuje na początku września. Trzymajcie zatem rękę na pulsie!

Tymczasem pozostawiamy Was z lekkim przedsmakiem, rozmową Barbary Kędzierskiej z Dagny Mikoś zarejestrowaną podczas nagrań do debiutanckiej płyty tej rzeszowskiej artystki.

Debiutancki album Dagny Mikoś zawierać będzie 9 utworów - tych bardzo i mniej znanych Agnieszki Osieckiej - oczywiście w nowych i interesujących aranżacjach. Możemy zdradzić, że jeden z najsłynniejszych utwór poetki nie znajdzie się na tej płycie, bo zostanie zaprezentowany jako osobny singiel. Tę znaną piosenkę w najnowszej aranżacji będzie można jednak usłyszeć podczas koncertu na żywo, promującego debiut muzyczny Dagny.

Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4