Trwa 07. Festiwal Nowego Teatru. Już w najbliższą sobotę WIELKI FINAŁ!

KATEGORIA: FOTORELACJE / 27 października 2021

Kadr ze spektaklu Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie - „Wiśniowy Sad” Antoniego Czechowa, w reż. Andro Enukidze. Na zdjęciu Mariola Łabno - Flaumenhaft w roli Raniewskiej. Fot. Paweł Bialic

W piątek 22 października rozpoczęły się 59. Rzeszowskie Spotkania Teatralne i zarazem 7 edycja Festiwalu Nowego Teatru. Do tej pory można było zobaczyć pięć przedstawień konkursowych. W sobotę wielki finał festiwalu, podczas którego przyznane zostaną nagrody - publiczności i dziennikarzy.

Podczas 7 edycji FNT widzowie żądni sztuki na żywo mogli już zobaczyć przedstawienia z Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi - „Kto zabił Kaspara Hausera” w reżyserii Radka Stępnia; Teatru Zagłębia z Sosnowca – „Komedia. Wujaszek Wania” Antoniego Czechowa w reż. Jędrzeja Piaskowskiego; Nowego Teatru im. Witkacego w Słupsku – „Kupca weneckiego” Williama Shakespeara w reż. Szymona Kaczmarka; gospodarza, czyli Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie - „Wiśniowy Sad” Antoniego Czechowa w reż. Andro Enukidze oraz Teatru Polskiego we Wrocławiu - ”Białe Małżeństwo” Tadeusza Różewicza w reż. Martyny Łyko.

W ramach Festiwalu Nowego Teatru będzie można zobaczyć jeszcze:

Organizacja tegorocznej edycji Festiwalu jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Samorządu Województwa Podkarpackiego.

- Jesteśmy szczęśliwi, że po dwuletniej przerwie, spowodowanej pandemią Covid-19, nasze zamierzenia doszły do skutku i Rzeszów na siedem październikowych dni stał się stolicą polskiego „nowego teatru” - mówią organizatorzy wydarzenia.

Bilety dostępne są TUTAJ. Szczegóły TUTAJ.

Poniżej możecie zobaczyć obszerniejszą fotorelację z tego co do tej pory wydarzyło się podczas 07. Festiwalu Nowego Teatru.

Red.

Fotorelacja: Paweł Bialic

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4