Derby Rzeszowa w sobotę. Na Stadionie Miejskim może być 8,5 tys. kibiców

KATEGORIA: SPORT / 1 października 2022

Fot. Paweł Bialic

W sobotę 1 października o godzinie 17.30 zabrzmi pierwszy gwizdek w 88. Derbach Rzeszowa. Mecz Stali z Resovią cieszy się dużym zainteresowaniem kibiców.

Myśliwiec: pracujemy zgodnie z założeniami

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie. W tabeli po 11 rozegranych kolejkach Fortuna 1 Ligi, znacznie lepiej wygląda Stal Rzeszów, która z 17 punktami zajmuje 5 miejsce. Drużyna Daniela Myśliwca zbiera pozytywne opinie przede wszystkim za ofensywny styl gry i miłą dla oka grę. „Stalowcy” są ostatnio w dobrej formie, najpierw u siebie pokonali jednego z kandydatów do awansu Wisłę Kraków, a w ostatniej kolejce odnieśli pierwsze zwycięstwo na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Trener Stal Rzeszów Daniel Myśliwiec na konferencji przed meczowej w swoim stylu mówił, że przygotowania do meczu derbowego nie różniły się w stosunku do tego jak to wyglądało w przypadku innych zawodów.

- Jeśli będziemy traktować jakiś mecz wyjątkowo to inny mecz uznamy za mniej ważny, to droga do utraty profesjonalizmu, ale szanuje wyjątkowe podejście kibiców, tak dużej liczby wiadomości motywujących przed meczem jeszcze nie nigdy nie dostałem, mamy świadomość jak ważny to mecz dla naszych fanów, ale pracujemy zgodnie z naszymi dotychczasowymi założeniami - podkreślał Daniel Myśliwiec.

Hajdo: nie będziemy faworytem

Resovia w sezon weszła znacznie gorzej, co skutkowało zwolnieniem trenera Tomasza Grzegorczyka, którego zastąpił doświadczony Mirosław Hajdo. Pod wodzą nowego trenera w końcu udało się ostatnio wygrać mecz ligowy z trzecią w tabeli Puszczą Niepołomice. Możliwe, że to znak wychodzenia z kryzysu w jakim znalazła się Resovia, która obecnie zajmuje 16 miejsce z 8 punktami na koncie. Teraz kolejną szansą na podreperowanie bilansu punktowego będzie mecz derbowy.

- Nadchodzący mecz wzbudza pewne pozytywne emocje, każdy z zawodników odczuwa adrenalinę, liczę na dobre widowisko, czekamy na to spotkanie, będzie dużo kibiców – mówił podczas przedmeczowej konferencji prasowej trener Apklan Resovii Mirosław Hajdo.

Dla Mirosława Hajdy nie będą to pierwsze derby Rzeszowa. W trakcie jego pierwszej kadencji na ławce trenerskiej „Pasiaków” w sezonie 2009-2010 dwukrotnie udało mu się pokonać rywala zza miedzy. Były to mecze na poziomie II ligi.

- To były zupełnie inne spotkania, oba zespoły są całkowicie innym miejscu organizacyjnym i sportowym. Czeka nas trudny mecz z wymagającym rywalem, będą to trudne derby, nie jesteśmy faworytem, ale to być może ułatwi nam grę - dodał trener Apklan Resovii.

Obie drużyny aktywnie spędziły przerwę reprezentacyjną. Stal w poprzednim tygodniu rozegrała sparing z Legią Warszawa na terenie Legia Trening Center w Książenicach. Podopieczni Daniela Myśliwca ulegli „Wojskowym” 0-3 po bramkach Muciego, Baku i Nawrockiego. Resovia z kolei zagrała ze zdecydowanie mniej wymagającym rywalem bo Garbarnią Kraków. „Pasiaki” wygrały w Krakowie 1-0 po bramce Pedro Vieiry.

8,5 tys. kibiców na meczu

Sobotni mecz może obejrzeć maksymalnie 8,5 tys. kibiców. Stal będąca gospodarzem uruchomiła sprzedaż biletów dwa tygodnie temu. Około godziny 12.00 do kupienia pozostało około 400 wejściówek. Można je nabyć TUTAJ.

Kibice Resovii zasiądą na trybunie gości oraz przyległym do niej sektorze. Łącznie Resovia dostała do rozdysponowania 1668 biletów. Fani „Pasiaków” o godzinie 14.00 przemaszerują na Stadion Miejski w Rzeszowie ze swojego stadionu przy ul. Wyspiańskiego.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17.30. Bramy Stadionu Miejskiego zostaną otwarte dwie godziny wcześniej.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4