KŁAMSTEWKA Ave Teatru w ten weekend. Poprawi Ci humor to co zobaczysz

KATEGORIA: KULTURA / 1 października 2022

Grafika: materiał prasowy Ave Teatru

„KŁAMSTEWKA” to najnowsza produkcja Ave Teatru, który ma swoją scenę w Sali Koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskiego 83 w Rzeszowie. Już w piątek 7 października wielka premiera spektaklu, tymczasem artyści AVE TEATRU zapraszają Cię na dwa weekendowe przedpremierowe pokazy tej sztuki.

Czy z małych kłamstewek może wyjść wielka afera?

Tego jeszcze nie wiemy, ale wiemy na pewno, że będziecie „pękać” ze śmiechu. A dlaczego? Bo reżyserem tego spektaklu jest Marcin Sławiński, który już nie raz udowodnił rzeszowskiej publiczności, że jest mistrzem w realizowaniu komedii. A kiedy jeszcze na scenie zobaczy się takich aktorów jak: Beata Zarembianka, Alicja Czerniewicz, Dariusz Niebudek oraz Daniel Mosior, plus świetna oprawa muzyczna w wykonaniu Jarka Babuli, to można być pewnym, że wieczór w tym teatrze zapowiada się wybornie.

- Skłonność do mijania się z prawdą wynika w dużej mierze z ludzkiej słabości do niewinnych KŁAMSTEWEK. A co jeśli są one tylko z pozoru niewinne? Czy kłamstwo w dobrej wierze, to na pewno bezpieczna gra? - tak o spektaklu mówią jego twórcy.

Autor sztuki Joe DiPietro przedstawia historię młodego małżeństwa, które przeżywa swój pierwszy kryzys. Jakich sztuczek użyją doświadczeni rodzice, aby uratować ich związek? A co jeśli przy okazji, na jaw wyjdą inne KŁAMSTEWKA, takie które były skrywane przez lata.

Spektakl Joe DiPietro to pełna inteligentnego humoru komedia, z błyskotliwymi dialogami, niczym z filmów Woody Allena, w której my widzowie przeglądamy się jak w lustrze.

Przekład tekstu Joe DiPietro do polskiej wersji sztuki „KŁAMSTEWKA” wykonała Bogusława Plisz - Góral, scenografię do spektaklu zaprojektowała Monika Ostrowska, a kostiumy są inwencją twórcza nie tylko aktorki tej sztuki, ale też szefowej AVE TEATRU - Beaty Zarembianki.

POKAZY PRZEDPREMIEROWE:

Sobota 1 października o godz. 17.45 i Niedziela 2 października o godz. 16.00. Ceny i możliwość rezerwacji miejsca możesz sprawdzić TUTAJ. Oficjalną PREMIERĘ spektakl będzie miał w piątek 7 października o godz. 19.00.

Viperis

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4