W niedzielę w Rzeszowie marsz modlitewny ze św. Janem Pawłem II

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 31 marca 2023

Pomnik św. Jana Pawła II przed kościołem katedralnym w Rzeszowie
Fot. Diecezja Rzeszowska

W niedzielę 2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, a zarazem w Niedzielę Palmową, ulicami Rzeszowa podobnie jak wielu polskich miast przejdzie Marsz Papieski.

Inicjatywa marszów jest wyrazem hołdu i wdzięczności Polaków dla św. Jana Pawła II oraz świadectwem jedności w obronie najważniejszych wartości. To także manifestacja sprzeciwu wobec ostatnich medialnych ataków na osobę papieża-Polaka.

Marsz w Rzeszowie organizuje Diecezja Rzeszowska.

- Święty Jan Paweł II to jeden z najwybitniejszych papieży i największych Polaków. Okazją do wyrażenia przywiązania do Jego osoby i Jego nauczania, a także wyrażenia wdzięczności za Jego życie, wiarę i służbę, będzie Marsz Papieski – tak ordynariusz rzeszowski bp Jan Wątroba zaprasza do udziału w marszu, który odbędzie się w Rzeszowie 2 kwietnia.

Podobne marsze odbędą się także w innych miastach i wioskach diecezji. Wszystkie mają związek „z nasilonymi atakami na świętość, nauczanie i osobę Ojca Świętego”. Wśród inicjatyw związanych z wyrażeniem uznania dla św. Jana Pawła II i obroną jego dobrego imienia są także nabożeństwa przy papieskich pomnikach i całodobowe czytanie encyklik w kościele św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Rozpoczęcie niedzielnego marszu nastąpi o godz. 18.00 przy kościele św. Jadwigi Królowej (al. Rejtana 21), następnie nastąpi przejście uczestników do katedry rzeszowskiej, gdzie o godz. 19.00 będzie sprawowana Eucharystia, po czym nastąpi przejście pod pomnik św. Jana Pawła II w parku Papieskim.

Uczestnicy marszu proszeni są o to, aby zabrali palmy do poświęcenia a także mieli na sobie biały element stroju (np. białe nakrycie głowy, apaszkę, kotylion, zwykłą wstążeczkę itp.).

Marsz będzie miał charakter modlitewny.

Red.

Fot. Diecezja Rzeszowska

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4