Dziś spotkanie autorskie z poetą ks. Wojciechem Kanią. Zaprasza WiMBP

KATEGORIA: KULTURA / 31 maja 2023

Fot. gckgebow.pl

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie z poetą ks. Wojciechem Kanią. Spotkanie, które odbędzie się w Wypożyczalni Muzycznej przy ul. Żeromskiego 2 w środę 31 maja o godz. 17.30 poprowadzi Izabela Fac.

Ks. Wojciech Kania - Kapłan diecezji sandomierskiej. Zadebiutował tomikiem poezji „Ogród marzeń” (2002 r.), swoje wiersze publikował w takich zbiorach jak: „Antologia poezji. III Skarbnica Współczesnych Poetów” (Warszawa 2002), „A duch wieje kędy chce” (Lublin 2005 r.), „Imperatyw. Antologia poezji” (Lublin 2005 r.), „Przestrzeń Prawdy” (Lublin 2008 r.). Jego utwory są zamieszczane na łamach regionalnych gazet oraz recytowane na antenach rozgłośni radiowych, zapraszany na liczne spotkania autorskie. W 2015 r. wydał tomik poezji „Droga”, w 2021 r. tomik „Spotkania z Aniołami”, w 2023 r. - „Po drugiej stronie”. Jest redaktorem Tygodnika Katolickiego NIEDZIELA edycja sandomierska.

Prowadzenie:

Dr Izabela Fac – doktor nauk społecznych, dziennikarz, pracownik samorządu województwa podkarpackiego, pasjonatka muzyki, podróży, uwielbia ludzi z pasją i to dla nich prowadzi autorską audycję radiową „Żyj pasją i muzyką” w Radio VIA Rzeszów. Prezes Fundacji Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce, zajmującej się obok działalności charytatywnej m. in. promocją młodych debiutem literatów, artystów, współpomysłodawczyni i organizatorka cyklicznego wydarzenia „Romans z Literaturą”. Prowadzi imprezy kulturalne, członek jury konkursów muzycznych i recytatorskich.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4