Jan Nowara dyrektorem „Siemaszki” na kolejny sezon! Wygrał konkurs

KATEGORIA: KULTURA / 31 maja 2023

Jan Nowara
Fot. Paweł Bialic/CzytajRzeszów.pl

Jak dowiedziała się redakcja portalu CzytajRzeszów.pl dotychczasowy dyrektor Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Jan Nowara wygrał konkurs na dyrektora tej placówki. Będzie pełnił funkcję przez kolejny sezon, gdy wynik konkursu zaakceptuje zarząd województwa.

Przypomnijmy, że kolejna kadencja obecnego dyrektora teatru dobiega końca. Przez ostatnie tygodnie trwała procedura wyłonienia dyrektora „Siemaszki”. Jak informowaliśmy w kwietniu zgłosiło się czterech kandydatów. Tylko jeden z nich spełnił formalne wymogi konkursu. To właśnie Jan Nowara, który w rezultacie stanął do ostatecznej oceny Komisji Jonkursowej.

Jak potwierdza rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Leyko, Komisja Konkursowa rekomenduje zarządowi województwa podkarpackiego kandydaturę Jana Nowary, aby kontynuował misję dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

- Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się 26 kwietnia. Członkowie dokonali wtedy weryfikacji złożonych ofert przez czterech kandydatów. Wśród nich tylko aplikacja Jana Nowary spełniła kryteria konkursu, w związku z czym jego kandydatura została zakwalifikowana do drugiego etapu - przypomina Leyko.

Drugie posiedzenie komisji odbyło się 31 maja z udziałem Jana Nowary, który prezentował swoją koncepcję prowadzenia teatru, odpowiadał również na pytania członków komisji.

- Po zapoznaniu się z koncepcją prowadzenia teatru, komisja konkursowa oceniła ją pozytywnie i postanowiła rekomendować zarządowi województwa podkarpackiego powołanie Jana Nowary na dyrektora Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Zarząd po zapoznaniu się z opinią komisji i planem pracy oraz koncepcją przedłożoną przez Jana Nowarę podejmie decyzję na jednym z najbliższych posiedzeń. Teatr czekają duże inwestycje w tym jego rozbudowa, w związku z tym nowa kadencja będzie też nowym otwarciem w zarządzaniu placówką - informuje Tomasz Leyko.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4