Boeing uroczyście otworzył nowe centrum dystrybucji w Zaczerniu. Zobacz FOTO

KATEGORIA: INWESTYCJE / 31 maja 2023

Fot. Maciej Terpiński

W środę 31 maja w podrzeszowskim Zaczerniu w gminie Trzebownisko uroczyście otwarto nowe centrum dystrybucyjne Boeing Distribution Services. Nowoczesny obiekt jest drugim co do wielkości hubem logistycznym Boeinga w Europie. - To centrum jest przykładem znacznego wkładu Boeinga w region Rzeszowa i ważnym kamieniem milowym dla naszej obecności w Polsce - mówił dr Michael Heidinger, prezes Boeinga na Niemcy, Beneluks oraz Europę Środkową i Wschodnią.

Boeing otwiera nowe centrum

Boeing Distribution Services działa w Polsce od 2005 roku i obsługuje ponad 200 klientów z sektora lotnictwa wojskowego i cywilnego. Firma ma swoje placówki w Warszawie, Gdańsku i w Rzeszowie. W przypadku stolicy Podkarpacia centrum dystrybucyjne Boeinga mieściło się do tej pory przy ul. Załęskiej. Światowy gigant w branży lotniczej w ostatnim czasie zdecydował się na budowę całkowicie nowego obiektu na terenie Panattoni Park Rzeszów Airport III już nie w Rzeszowie, a w pobliskim Zaczerniu w gminie Trzebownisko. Nowoczesna hala znajduje się w bliskim sąsiedztwie Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. W środę 31 maja doszło do jej uroczystego otwarcia.

- To dla nas szczególny dzień. To miejsce, które daje naszym pracownikom możliwość pracy w nowoczesnym obiekcie, jesteśmy ogromnie dumni z naszej nowej siedziby w Rzeszowie i cieszymy się, że nasza rola na Podkarpaciu będzie coraz większa - zaznaczał dr Michael Heidinger, prezes Boeinga na Niemcy, Beneluks oraz Europę Środkową i Wschodnią.

Centrum logistyczne w Rzeszowie jest drugim co do wielkości centrum dystrybucyjnym Boeinga w Europie, po centrum materiałów chemicznych i specjalistycznych w Hensteadt-Ulzburg w Niemczech.

- Naszym celem jako firmy obecnej na całym świecie, jest rozwój gospodarczy regionów, w których działamy. Liczymy, że tak będzie w Rzeszowie. Możemy zapewnić, że zależy nam na wzroście przemysłu lotniczego na Podkarpaciu - powiedział Heidinger.

Praca dla 40 osób

Nowy obiekt w Zaczerniu ponad dwukrotnie zwiększa powierzchnię do magazynowania części w porównaniu z poprzednią lokalizacją i zwiększa zakres działalności Boeinga w Dolinie Lotniczej. W nowym centrum dystrybucyjnym pracuje 40 osób.

Jak podkreślają przedstawiciele Boeinga, nowa lokalizacja umożliwia wprowadzenie zaawansowanych, dostosowanych do indywidualnych potrzeb procesów wysyłki i pakowania, które skracają czas dostaw dla klientów komercyjnych i wojskowych w tym: linii lotniczych, producentów oryginalnego wyposażenia oraz dostawców usług związanych z obsługą techniczną i remontami statków powietrznych.

W czasie uroczystego otwarcia hubu dystrybucyjnego Boeinga, głos zabrał także prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek, który zapowiedział, że miasto chce ściśle współpracować z BDS w zakresie przygotowania i wyedukowania młodzieży pod katem zatrudnienia.

- Jestem przekonany, że klasa pod patronatem Boeinga będzie cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród przyszłych inżynierów - mówił prezydent Rzeszowa.

Oferta Boeinga obejmuje ponad 15 milionów części. Dodatkowo, firma zapewnia dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi i niezależne od platform rozwiązania, które zmniejszają koszty i ryzyko dla klientów produkcyjnych i posprzedażowych na całym świecie.

Karol Woliński

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4