Wybierz się w niedzielę w Bieszczady! Będzie dużo atrakcji i regionalne jadło

KATEGORIA: KULTURA / 21 września 2023

Podczas Festiwalu Produktów Podkarpackich w Wańkowej gwiazdą wieczoru będzie zespół Zakopower. Powyżej przedsmak muzycznej uczty dla Was.

W niedzielę 24 września, od godz. 13.00 startuje Festiwal Produktów Podkarpackich. To już 5. edycja tego wydarzenia. Tym razem organizatorzy imprezy zapraszają Was do Wańkowej, na Stację Narciarską BIESZCZAD.ski.

Ale będą atrakcje!

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego razem z Podkarpacką Regionalną Organizacją Turystyczną oraz Gminą Olszanica zapraszają do Centrum Turystyki Aktywnej i Sportu BIESZCZAD.ski w Wańkowej. Tam na miłośników smacznej i dobrej kuchni czekają pokazy kulinarne Andrzeja Polana, będzie też wieczorny koncert zespołu Zakopower, przejazdy koleją linową, tor tubingowy, prezentacja i degustacja żywności przygotowanej z produktów pochodzących z lasu, warsztaty i animacje dla dzieci oraz dorosłych, a także oficjalne otwarcie najdłuższej w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej dwulinowej tyrolki!

Nowa atrakcja będzie miała około 1350 metrów długości, a w najwyższym punkcie przebiegnie 48 metrów nad ziemią. Połączy dwa przeciwległe wzgórza. Będzie startowała ze szczytu, gdzie znajduje się górna stacja kolei linowej BIESZCZAD.ski w Wańkowej. Przeleci nad całą doliną i będzie się kończyła na przeciwnym stoku.

- Ciekawostką jest fakt, że na jednej linie będzie można lecieć siedząc, a na drugiej będzie można lecieć w pozycji horyzontalnej i poczuć się jak ptak - informuje nas Monika Konopka z biura prasowego urzędu marszałkowskiego woj. podkarpackiego.

Podczas festiwalu będzie można tez poznać ofertę najlepszych producentów z regionu podkarpackiego. Wystawcy zaprezentują wyroby winiarskie, nalewki, miody, sery, ekologiczne przetwory z owoców i warzyw, oleje tłoczone na zimno i wiele innych podkarpackich przysmaków. Wśród wystawców będą również rękodzielnicy, a na ich stoiskach będzie można kupić m. in. biżuterię, ubrania, zabawki, wyroby z wikliny, ze szkła oraz naturalne kosmetyki.

Festiwal to też świetna okazja, by nauczyć się kaligrafii, spróbować swoich sił w garncarstwie oraz poznać ciekawych ludzi na Podkarpackich Spotkaniach Podróżników.

- To będzie fantastyczny dzień. Do zobaczenia w Wańkowej! - zachęcają organizatorzy wydarzenia.

Oprac. Red.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4