Tragedia w Rudnej Małej koło Rzeszowa. W wypadku zginęło 2 osoby, są ranni

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 22 września 2023

Spośród 15 osób podróżujących busem, śmierć na miejscu poniosło 2 mężczyzn.
Fot. źródło: Ochotnicza Straż Pożarna - Świlcza/profil FB

W piątek 22 września w godzinach porannych doszło do poważnego w skutkach wypadku na autostradzie A4. Na wysokości Rudnej Małej koło Rzeszow bus przewożący osoby niepełnosprawne wraz z ich opiekunami zderzył się z samochodem osobowym. W wyniku tego wypadku na miejscu zginęły 2 osoby (pasażerowie busa), rannych jest 12 osób. W tej chwili trwają policyjne czynności wyjaśniające okoliczności tego tragicznego wypadku. Policja informuje również, że ruch na tej trasie może być utrudniony jeszcze przez kilka godzin.

Asp. Andrzej Stebnicki, pełniący obowiązki rzecznika prasowego rzeszowskiej policji poinformował nas, że w godzinach porannych(około 8 rano) doszło do zderzenia dwóch pojazdów na autostradzie A4, na wysokości Rudnej Małej koło Rzeszowa.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący busem marki IVECO, jadąc prawym pasem ruchu autostrady A4 w kierunku miejscowości Korczowa, podczas zmiany pasa ruchu na lewy, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem osobowym marki BMW, który podróżował lewym pasem - mówi nam asp. Stebnicki dodając, że w wyniku tego wypadku kierowca BMW nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast spośród 15 osób podróżujących busem, śmierć na miejscu poniosły 2 osoby.

Busem podróżowało 15 osób, 11 osób niepełnosprawnych, 3 opiekunów i kierowca, natomiast w samochodzie osobowym z którym zderzył się bus jechała jedna osoba. Śmierć na miejscu poniosło dwóch mężczyzn - informuje nas kap. Jan Czerwonka, rzecznik rzeszowskiej straży pożarnej.

Na miejsce wypadku ściągnięto śmigłowiec LPR z Sanoka.

Obecnie ruch w kierunku Krakowa odbywa tylko jednym pasem, natomiast w kierunku Korczowej i Przemyśla jest całkowicie zablokowana. Samochody jadące od Krakowa, w Ropczycach kierowane są na drogę krajową nr 94. Jak informuje nas asp. Andrzej Stebnicki, rzecznik prasowy rzeszowskiej policji, utrudnienia w ruchu mogą potrwać jeszcze parę godzin.

Red.

Kierowca BMW nie odniósł poważniejszych obrażeń
Fot. źródło: Ochotnicza Straż Pożarna - Świlcza/profil FB

Na miejsce wypadku ściągnięto śmigłowiec LPR z Sanoka
Fot. źródło: Ochotnicza Straż Pożarna - Świlcza/profil FB

Fot. źródło: Ochotnicza Straż Pożarna - Świlcza/profil FB

Fot. źródło: Ochotnicza Straż Pożarna - Świlcza/profil FB

Fot. źródło: podkarpacka policja

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4