Resovia Rzeszów ma nowego trenera. Postawili na Rafała Ulatowskiego

KATEGORIA: SPORT / 4 grudnia 2023

Fot. cwks-resovia.pl

Wiadomo już kto zastąpi na ławce trenerskiej Resovii Rzeszów Mirosława Hajdę. Nowym szkoleniowcem „Pasiaków” został Rafał Ulatowski.

Jesienna roszada

Resovia Rzeszów zdecydowała się zwolnić Mirosława Hajdę w połowie listopada po przegranym meczu z Chrobrym Głogów. Powodem były niezadawalające zdaniem zarządu klubu wyniki, jakie zespół osiągał pod okiem 53-letniego szkoleniowca. Resovia tym samym zwolniła trenera 4 raz z rzędu podczas rundy jesiennej.

Od zwolnienia Hajdy „Pasiaki” prowadził jego dotychczasowy asystent. Jakub Żukowski. Po jego wodzą Resovia rozegrała jeden mecz (2-3 z Motorem Lublin na wyjeździe). Mogło być ich dwa, ale zimowa aura nie pozwoliła na organizację zawodów w minioną sobotę, gdy Resovia w ramach 17 kolejki Fortuna 1 Ligi miała podjąć u siebie Wisłę Płock.

Wiadomo było, że Resovia będzie chciała znaleźć nowego trenera i to jeszcze przed końcem rundy jesiennej, w której do rozegrania zostało 2 kolejki, plus zaległy mecz z Wisłą Płock.

Padło na Ulatowskiego

W poniedziałek 4 grudnia wszystko stało się jasne. Nowym szkoleniowcem „Pasiaków” został Rafał Ulatowski. 50-letni szkoleniowiec w przeszłości związany był m.in. z Zagłębiem Lubin, Cracovią, Lechią Gdańsk, Miedzią Legnica i GKS Bełchatów. Pod jego wodzą Zagłębie oraz GKS Bełchatów zajmowały piątą lokatę w Ekstraklasie. Wcześniej jako asystent Czesława Michniewicza sięgnął też z lubinianami po mistrzostwo i superpuchar kraju.

W 2008 został mianowany asystentem selekcjonera reprezentacji Polski, Leo Beenhakkera. Przez 7 lat (2016 – 2023) był związany z Lechem Poznań. Pełnił tam rolę szefa szkolenia akademii, jak również odpowiadał za rozwój indywidualny młodych piłkarzy. Przez jego ręce przeszli m.in. obecni reprezentanci: Jakub Moder, Tymoteusz Puchacz, Jakub Kamiński, Michał Skóraś i Filip Marchwiński. W międzyczasie prowadził też rezerwy klubu z Poznania, z którymi osiągnął awans do 2 ligi. Tymczasowo (po odejściu Nenada Bjelicy) był też trenerem I zespołu Lecha (2018).

W składzie sztabu szkoleniowego Resovii pozostaną Jakub Żukowski - asystent trenera, Łukasz Sapela - trener bramkarzy oraz trener przygotowania motorycznego Piotr Kotlarczyk.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4