W Rzeszowie będą dwa nowe, kryte i oświetlone lodowiska. Na trzy sezony

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 5 grudnia 2023

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Dwa nowe, kryte lodowiska będą działać w Rzeszowie przez trzy najbliższe sezony zimowe. Większe powstaje już w miejscu starej ślizgawki, przy ul. Wyspiańskiego. Drugie stanie nad zalewem na Wisłoku. Budowa lodowisk jest efektem porozumienia miasta z prywatną firmą, która będzie prowadzić ślizgawki.

- Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki. Będziemy mieć także największą spośród wszystkich, którymi dysponuje – wyjaśnia Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa.

Jak twierdzą w ratuszu, lokalizacja lodowisk została wybrana w oparciu o sygnały od mieszkańców miasta.

- Większa z dwóch tafli będzie działać w rejonie ulicy Wyspiańskiego, dokładnie tu, gdzie przed laty prosperowało miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby planując w przyszłości budowę lodowiska, postawić na tą, sprawdzoną lokalizację – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Lodowisko przy ul. Wyspiańskiego będzie miało taflę o wymiarach 20x60 m. Drugie, które stanie w rejonie zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku będzie miało wymiary 20x30 m.

- W obu przypadkach tafle będą zadaszone halą namiotową i oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bez względu na pogodę. Obok postawimy kontenery, w których znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami. Przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego to zaplecze będzie odpowiednio większe – tłumaczy Grzegorz Wójtowicz, przedstawiciel inwestora.

Mniejsze lodowisko (al. Powstańców Warszawy) ruszy 9 grudnia, większe (ul. Wyspiańskiego) – 16 grudnia. Będą czynne do końca lutego, przez 7 dni w tygodniu. W soboty, niedziele i np. podczas ferii tafle będą czynne w godz. 9-21. W tygodniu od 14 do 21 a przed godz. 14 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy bez limitu czasu. Cenniki obu lodowisk na planszach poniżej.

Tymczasem, jak już informowaliśmy, od kilku dni w Rzeszowie działają też dwa lodowiska na otwartej przestrzeni - jedno w Parku Sybiraków, drugie na Skwerze Millenium Hall.

Red.

Cennik lodowiska przy al. Powstańców Warszawy
Fot. Materiały organizatora

Cennik lodowiska przy ul. Wyspiańskiego
Fot. Materiały organizatora

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4