Ważny remont w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie. Miasto szuka wykonawcy

KATEGORIA: ZDROWIE / 13 lutego 2024

Fot. Barbara Kędzierska

To dobra wiadomość dla pacjentów. Kliniczny Oddział Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim w Rzeszowie zostanie wyremontowany. Miasto szuka firmy, która zaprojektuje, a następnie wykona renowację oddziału. Termin składania ofert mija 23 lutego.

Remont oddziału ma być kompleksowy. Chodzi przede wszystkim o dostosowanie pomieszczeń do obecnych wymogów.

- Potrzebujemy więcej sal chorych z indywidualnymi łazienkami. To ostatni oddział w szpitalu, który nie był remontowany w ciągu 15 lat. Będzie się to wiązało z lepszym komfortem dla pacjentów i dla pracujących tam - uzasadnia remont dr Grzegorz Materna, dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnego Nr 1 w Rzeszowie.

W budynku oddziału należy wymienić posadzki i okładziny ścienne, drzwi wraz z futrynami, oświetlenie, zmodernizować instalację elektryczną. Trzeba będzie też zająć się montażem układu instalacji wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, unowocześnić instalację gazów medycznych, sanitarną wraz z wymianą armatury, a także dostosować od obecnych wymogów salę pooperacyjną, zabiegową i sale badań.

Trzeba będzie kupić też meble medyczne i socjalne, wyposażyć kuchenkę oddziałową. Przetarg został zaplanowany w formie „zaprojektuj i wybuduj”, więc w pierwszej kolejności firma, która go wygra, będzie musiała opracować dokumentację projektową oraz uzyskać wszystkie niezbędne pozwolenia i decyzje a następnie inwestycję zrealizować.

Wszystkie szczegóły dotyczące konkursu, potrzebnego sprzętu i warunków przetargu dostępne są TUTAJ.

2 mln zł na modernizację Klinicznego Oddziału Chirurgii Ogólnej w Szpitalu Miejskim miasto otrzymało w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4