W środę WiMBP zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką Magdaleną Majcher

KATEGORIA: KULTURA / 2 kwietnia 2024

Fot. WiMBP

Na spotkanie pod hasłem „Żony mundurowych w rękach doktórki od familoków”, z pisarką Magdaleną Majcher – autorką ponad 30 książek, z których wiele zyskało status bestsellera zaprasza w środę Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie.

Wydarzenie zaplanowano 3 kwietnia o godz. 18.00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13. Wstęp wolny.

Magdalena Majcher (ur. 1990) – autorka poczytnych powieści z rozbudowanym tłem społecznym. Zadebiutowała w 2016 roku. Dotychczas wydała ponad trzydzieści książek, z których wiele zyskało status bestsellera. W swoich powieściach łączy historie kryminalne z wątkami obyczajowymi. Poświęca dużo uwagi współczesnym problemom takim jak przemoc domowa i seksualna, choroby oraz zaburzenia psychiczne, wykluczenia, prześladowania, hejt i inne.

Do jej najbardziej znanych tytułów zaliczają się przede wszystkim oparte na prawdziwych historiach powieści z gatunku true crime: „Mocna więź” (W.A.B. 2021, nominacja do Książki Roku Lubimy Czytać) czy „Małe zbrodnie” (W.A.B. 2022, Nagroda Best Audio Empik Go, nominacja do Bestsellerów Empiku).

Jak sama przyznaje, jest człowiekiem drogi. Podróżowanie to, obok literatury, jej druga pasja i sposób na życie. Jest zakochana we wszystkim, co hiszpańskie: języku, kulturze, zabytkach, krajobrazach, pogodzie, literaturze, serialach i piłkarskiej reprezentacji. Mieszka w Katowicach.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4