Gmina Boguchwała. Nowe żłobko - przedszkole w Kielanówce już otwarte

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 2 kwietnia 2024

Fot. Maciej Terpiński

We wtorek w Kielanówce (gmina Boguchwała) uroczyście otwarto nowe żłobko-przedszkole. Dzięki inwestycji za ponad 5,5 mln zł, znajdzie się tam miejsce dla 125 dzieci.

Żłobek i przedszkole za 5,5 mln zł

Nowe żłobko-przedszkole „Maluszkowo” stanęło obok Zespołu Szkół w Kielanówce. Budowa obiektu trwała przez ostatnie dwa lata. Uroczyste oddanie budynku do użytku odbyło się w poświąteczny wtorek 2 kwietnia.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu i realizacji tej inwestycji. Dziękuję Radzie Miejskiej, która podjęła odważną decyzję o budowie tego obiektu, mimo że jeszcze nie mieliśmy całego finansowania - mówił podczas otwarcia burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol.

Fot. Maciej Terpiński

Budowa żłobko-przedszkola w Kielanówce kosztowała 5,5 mln zł. Gmina Boguchwała otrzymała 2,5 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, do tego 2 mln zł z kolejnego dofinansowania z programu Maluch oraz 379 tys. zł z programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia. Wkład własny gminy wyniósł 640 tys. zł.

Miejsca dla 125 dzieci

W obiekcie o powierzchni użytkowej około 1000 m2 znajdują się oddziały żłobka oraz przedszkola przeznaczone dla 125 podopiecznych (50 miejsc w żłobku oraz 75 miejsc w przedszkolu.

- Żłobek od jutra przyjmie pierwsze dzieci. Przedszkole zacznie funkcjonować od września. Życzę wszystkim dzieciom, by było to miejsce, do którego będą chciały z radością wracać - podkreślał Wiesław Kąkol.

W uroczystości otwarcia żłobko-przedszkola w Kielanówce udział wziął członek zarządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek. Jego zdaniem powstawanie tego typu placówek ma bardzo duże znaczenie dla mieszkańców regionu.

- Takie miejsca są bardzo potrzebne rodzicom, żeby mogli w ciągu dnia oddać swoje dzieci pod doskonałą opiekę i dzięki temu być aktywnym na rynku pracy. Taka jest potrzeba naszego regionu - mówił Stanisław Kruczek.

W uroczystym otwarciu żłobko-przedszkola w Kielanówce udział wzięli przedstawiciele Rady Miejskiej w Boguchwale, pracownicy placówki oraz rodzice wraz z dziećmi.

Wokul

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4