Włącz się w akcję „Pola Nadziei” - Wiosna 2024 na rzecz Hospicjum dla Dzieci!

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 12 kwietnia 2024

Fot. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

Włącz się w akcję „Pola Nadziei” Wiosna 2024 i weź udział w zbiórce na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Finał akcji zaplanowano w najbliższą niedzielę 14 kwietnia. Wolontariusze będą kwestować przy 31 rzeszowskich parafiach.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest specjalistyczną organizacją działającą na terenie województwa podkarpackiego. Obejmuje opieką dzieci i młodzież z chorobami nowotworowymi oraz innymi nieuleczalnymi schorzeniami.

Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci jest uczestnikiem ogólnopolskiej inicjatywy „Pola Nadziei”. Ma ona na celu szerzenie idei opieki hospicyjnej wśród dzieci i młodzieży oraz wsparcie dla organizacji, które tę opiekę zapewniają. Każdego roku jesienią sadzone są cebulki żonkila (TUTAJ relacja z ostatniej akcji z października ub. r.). Wiosną gdy kwiaty zakwitną są wręczane ludziom dobrego serca za wolne datki do puszek na rzecz działalności Fundacji. Dlaczego żonkil? To symbol nadziei, która jest nieodłączonym elementem opieki hospicyjnej.

- Nasza Fundacja organizuje akcję Pola Nadziei na terenie województwa podkarpackiego po raz czwarty. Z roku na rok cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem - mówi Justyna Babiracka z Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. - W naszą akcję w edycji 2023/2024 zaangażowało się 171 Placówek Oświatowych z terenu całego województwa podkarpackiego w tym 44 z Rzeszowa.

W ramach akcji dla szkół biorących udział przygotowywane są prezentacje nt. działalności Hospicjum oraz przeprowadzane lekcje edukacji hospicyjnej. W ramach zajęć uczniowie wykonują z dowolnego materiału kwiaty żonkila – symbol akcji. - Nasze działania mają na celu uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzeby ciężko chorych dzieci oraz uświadomienie, że chore osoby są wśród nas i potrzebują naszego wsparcia i zainteresowania. Wiele z Placówek organizuje zbiórki na własnym terenie, wspierając naszych Podopiecznych - dodaje Babiracka.

Co roku aktywnym uczestnikiem akcji jest firma Pratt&Whitney, która organizuje zbiórkę na swoim terenie.

Tegoroczny finał akcji „Pola Nadziei” jest zaplanowany na 14 kwietnia 2024 roku. - Nasi wolontariusze będą kwestować przy 31 Parafiach Miasta Rzeszowa. W inicjatywę zaangażowanych zostanie około 200 Wolontariuszy wśród których znaczną część stanowią uczniowie szkół biorących udział w inicjatywie - informuje Justyna Babiracka.

Finał akcji Pola Nadziei Wiosna 2024 odbędzie się 14 kwietnia przy Parafii Bożego Ciała i Matki Bożej z Lourdes przy ul. Prymasa Tysiąclecia 1 (os. Baranówka) o godzinie 12:30.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Rzeszowa i okolicznych miejscowości do udziału w naszej inicjatywie 14 kwietnia. Kolor żółty oraz kwiat żonkila będzie naszym znakiem rozpoznawczym! - zachęca Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci.

Więcej na temat akcji na stronie Fundacji: www.hospicjum-podkarpackie.pl/formy-pomocy/pola-nadziei

Portal Informacji i Opinii CzytajRzeszów.pl objął akcję patronatem medialnym.

Red.

Fot. Fundacja Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4