Gmina Trzebownisko. Wójt Sławomir Porada powołał już swojego zastępcę

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 15 maja 2024

Wójt gminy Trzebownisko Sławomir Porada (z lewej) i jego zastępca Michał Drupka
Fot. Urząd Gminy Trzebownisko

Michał Drupka został zastępcą wójta gminy Trzebownisko. Nominację na to stanowisko otrzymał we wtorek 14 maja z rąk nowego wójta Sławomira Porady.

Przypomnijmy, że po kwietniowych wyborach samorządowych wójtem gminy Trzebownisko został Sławomir Porada. Wygrał on wybory już w pierwszej turze, pokonując m.in. dotychczasowego włodarza gminy Lesława Kuźniara.

W poprzednim tygodniu Porada został zaprzysiężony na wójta podczas uroczystej pierwszej sesji Rady Gminy Trzebownisko. We wtorek 14 maja nowy wójt powołał swojego zastępcę. Został nim Michał Drupka. To 41-letni magister inżynier, który zasiadał w Radzie Gminy Trzebownisko w dwóch ostatnich kadencjach.

Drupka przez ostatnie pięć lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego rady. Jako zastępca wójta będzie zajmował się sprawami inwestycyjnymi, infrastrukturalnymi oraz związanymi z budownictwem i gospodarką nieruchomościami.

W kwietniowych wyborach Michał Drupka również wywalczył mandat radnego w gminie Trzebownisko, startując z komitetu wyborczego Sławomira Porady „Gmina z Przyszłością”. Powołanie Drupki na stanowisko zastępcy wójta oznacza, że będzie on musiał zrzec się mandatu radnego, ponieważ prawo nie zezwala na łączenie obu tych funkcji.

W takiej sytuacji w miejsce Michała Drupki w Radzie Gminy Trzebownisko wejdzie kolejna osoba z najlepszym wynikiem wyborczym na liście komitetu „Gmina z Przyszłością”.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4