Zostań terytorialsem w 3. PBOT. Już 22 czerwca startują „Wakacje z WOT”

KATEGORIA: BEZPIECZEŃSTWO / 11 czerwca 2024

Fot. DWOT/3. PBOT

- Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z nami! - proponują podkarpaccy terytorialsi. Już 22 czerwca startują „Wakacje z WOT” w 3 PBOT. Trwa rekrutacja w szeregi 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. W nadchodzące wakacje odbędą się szkolenia podstawowe i wyrównawcze dla wszystkich, którzy podczas letniej przerwy w nauce i pracy chcą zdobyć nowe umiejętności i zostać żołnierzem Wojska Polskiego. Na ochotników z Podkarpacia, którzy podejmą to wyzwanie, tego lata czekają dwa terminy szkolenia. - Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś! - zachęcają terytorialsi.

Jak przekonują terytorialsi, do służby w szeregach Wojsk Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młode – uczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej zaplanowała dwa terminy szkolenia podstawowego w projekcie „Wakacje z WOT”. Pierwszy to okres od 22 czerwca do 7 lipca, natomiast drugi termin to czas od 17 sierpnia do 1 września. Podkarpacka Trójka zaprasza na szkolenie podstawowe 16 dni - dla przyszłych terytorialsów oraz wyrównawcze 8 dni, dla tych którzy byli już w wojsku.

Fot. 3. PBOT

By dołączyć do terytorialsów w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej na terenie Rzeszowa, Niska, Dębicy, Niska (docelowo Tarnobrzeg) i Sanoka można zgłosić się do rekrutera 3. PBOT – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl. Wniosek o powołanie można złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP.

Żołnierzem 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej może zostać każdy w wieku 18-60 lat (w przypadku szeregowych) oraz 18-63 lat (w przypadku podoficerów i oficerów). Kryteria zostania żołnierzem Terytorialnej Służby Wojskowej: obywatelstwo polskie, niekaralność, wiek minimalny ukończenie 18 roku życia, zdrowie fizyczne i psychiczne, niepełnienie innego rodzaju czynnej służby wojskowej oraz brak przydziału kryzysowego.

Red.

Fot. DWOT/3. PBOT

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4