WiMBP. „Witamy wakacje z Garfieldem”: warsztaty literacko-plastyczne

KATEGORIA: KULTURA / 20 czerwca 2024

Garfield
Fot. Materiały prasowe/rys. Jim Davis

Jeśli wakacje, to tylko z książką! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publicznej w Rzeszowie zaprasza dzieci w pierwszy dzień wakacji na warsztaty literacko-plastyczne. - Wspólnie z Garfieldem, bajkowym bohaterem, przywitamy lato - zapowiada WiMBP. Warsztaty dla dzieci w wieku 4-10 lat odbędą się w sobotę, 22 czerwca 2024, w godz. 11.00-13.00, w budynku WiMBP, przy ul. Sokoła 13, obowiązują zapisy (tel. 17 866 94 57).

Jak co roku Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w czasie letnich wakacji pod hasłem Atrakcje na wakacje. Wydarzenia w Filiach i Oddziałach WiMBP zaplanowano w dniach 22 czerwca – 30 sierpnia 2024 r.

W tym roku Biblioteka przygotowała aż 88 spotkań, które będą odbywać się w wybranych agendach WiMBP, a także w przestrzeni miejskiej (m.in. przy Fontannie Multimedialnej, na Rzeszowskich Bulwarach, w Parku Sybiraków) oraz na placach zabaw przy bibliotekach (m.in. przy ul. Podchorążych 1, na boisku przy ul. Krzyżanowskiego 6).

Uczestnicy wezmą udział w spotkaniach literacko-plastycznych, zajęciach manualnych i rękodzielniczych. - Nie zabraknie również spotkań z ciekawymi osobami oraz specjalistami w swoich dziedzinach – zapraszamy m.in. na spotkanie z pszczelarzem, instruktorami ze szkoły tańca, przedstawicielem schroniska „Kundelek”. Wspólnie będziemy też ćwiczyć jogę z dyplomowaną nauczycielką jogi oraz uczyć się gry na bębnach z profesjonalistami ze szkoły Studio Bębnów Afrykańskich - zapowiada Natalia Szwedo z WiMBP.

- Szczególnie zapraszamy na spotkania literackie, które pozwolą dzieciom wejść do świata literatury poprzez atrakcyjną zabawę, korespondującą z treścią wybranych utworów - dodaje Natalia Szwedo. W tym roku zajęcia zostały przygotowane m.in. na podstawie książek z serii o „Żubrze Pompiku” (T. Samojlik), „Jak zostać piratem? Wyprawa na Karaiby” (B. Wicher), „Ocean to pikuś” (Ł. Wierzbicki) i wielu innych.

Cały program dostępny jest na stronie: Atrakcje na wakacje z WiMBP - Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie (na dole strony w „plikach do pobrania”).

Wstęp wolny, na wybrane zajęcia obowiązują zapisy. Grupy zorganizowane (przedszkola, półkolonie) przed przyjściem na zajęcia proszone są o wcześniejszy kontakt z daną agendą.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4