Spory sukces strażaków z Niechobrza. Gratulacje od burmistrza Boguchwały

KATEGORIA: SAMORZĄDY / 10 lipca 2024

Fot. Gmina Boguchwała

Dzielni strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechobrzu wywalczyli pierwsze miejsce w prestiżowych zawodach sportowo-pożarniczych organizowanych w Austrii.

Pod koniec czerwca w austriackim mieście Leobersdorg odbyły się międzynarodowe zawody sportowo- pożarnicze organizowane przez Międzynarodowy Komitet Techniczny Prewencji i Zwalczania Pożarów. Była to już 72 edycja tej imprezy. Wzięło w niej udział 1178 drużyn pożarniczych, łącznie około 12 tys. strażaków.

W zawodach udział wzięli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechobrzu. Do Austrii pojechały trzy drużyny z Niechobrza, jedna kobieca i dwie męskie. Zawodnicy mieli do wykonania tzw. pożarnicze ćwiczenie bojowe w jak najkrótszym czasie.

Mistrzostwa zakończyły się sporym sukcesem jednej z grup OSP Niechobrz, a konkretnie męskiej grupy B, która pokonała wszystkie pozostałe drużyny i wywalczyła pierwsze miejsce w zawodach.

Zwycięstwo strażaków z Niechobrza zostało docenione przez władze gminy Boguchwała. W poniedziałek (8 lipca) burmistrz Wiesław Kąkol oraz przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Pustelny osobiście wręczyli druhom listy gratulacyjne.

- Serdeczne gratulacje dla całej Drużyny! Wasza ciężka praca, poświęcenie i profesjonalizm są dla nas wszystkich ogromnym powodem do dumy. Dziękujemy za to, że codziennie dbacie o nasze bezpieczeństwo i pokazujecie, jak wielkie macie serca - przekazała na profilu facebookowym gmina Boguchwała.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4