Stwórz „Lepszy Świat”. W weekend w PCI Better World Hackathon 2019

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 6 grudnia 2019

Fot. PCI

To wydarzenie dla ludzi z głową pełną pomysłów, którzy chcą spróbować swoich sił w wyzwaniu „Lepszy Świat”. Organizatorzy spodziewają się, że podczas hackathonu powstaną ciekawe i innowacyjne rozwiązania internetowe, które w odniesieniu do hasła imprezy pozwolą stworzyć w niedalekiej przyszłości nowy i lepszy świat. Dla autorów najlepszych projektów przewidziano nagrody pieniężne.

Better World Hackathon 2019 to konkurs programistyczny, zaplanowany w dniach 7 grudnia (sobota) od godz. 12.00 – 8 grudnia (niedziela) do godz. 16.00 w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie przy ulicy Lenartowicza 4, (aula ProtoLab). Celem wydarzenia jest powstanie rozwiązań internetowych, które w odniesieniu do hasła imprezy pozwolą stworzyć „Lepszy Świat”.

– Przez takie imprezy chcemy wykorzystać potencjał naszego miasta i regionu oraz obecność utalentowanych młodych ludzi. Hackathon ma charakter interdyscyplinarny i jest skierowany do szerokiej grupy odbiorców. Zapraszamy ludzi związanych z branżą IT, czyli grafików, informatyków, programistów, twórców gier komputerowych, interfejsów i oprogramowania. Ważna jest obecność przedstawicieli innych branż związanych m.in. z biznesem, nauką, marketingiem, socjologią – wylicza Bartosz Jadam, dyrektor zarządzający ProtoLab w PCI.

Hackaton, ma charakter 24 godzinnych zawodów. To „wielka burza mózgów”, gdzie liczy się każdy pomysł, cenny sugestia i dobre rozwiązania. Podkarpackie Centrum Innowacji zapewnia napoje i jedzenie oraz miejsce do snu i regeneracji utraconych sił.

– Uczestnicy będą rywalizować w 4-osobowych zespołach. Zachęcamy do zgłaszania kompletnych ekip, można także przyjść samodzielnie i na miejscu dołączyć do powstającej drużyny. Dla najlepszych zespołów generujących innowacyjne projekty wręczymy nagrody pieniężne. Zwycięzcy Better World Hackathon 2019 otrzymają 5.000 zł. Drugie miejsce to kwota 3.000 zł, miejsce trzecie zaś to 2.000 zł – mówi Agata Wojciechowska z ProtoLab w PCI.

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 504 238 352. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja: https://protolab.pcinn.org/wydarzenia/zarejestruj-sie?ticketId=39&eventId=52.

Better World Hackathon 2019 odbywa się w ramach „Podkarpackiego Grudnia Innowacji” w PCI. W jego ramach zaplanowano inne ciekawe wydarzenia, m.in. warsztaty Design Thinking twórczego działania z trenerami Google Polska i Projektantami Innowacji PFR (12 i 14 grudnia), szkolenie dotyczące praktycznych aspektów ochrony praw autorskich w sieci (12 grudnia), warsztaty z druku 3D (13 grudnia) .

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4