Za nami uroczyste obchody 105. Rocznicy Śmierci płk. Lisa - Kuli w Rzeszowie

KATEGORIA: FOTORELACJE / 8 marca 2024

Fot. Maciej Terpiński

W czwartek 7 marca, w Rzeszowie odbyły się uroczystości w 105. Rocznice Śmierci płk. Leopolda Lisa-Kuli. W tym dniu swoje przyrzeczenie strzeleckie złożyła także młodzież - „Orlęta” z Jednostki Strzeleckiej 2021 im. płk. Leopolda Lisa-Kuli w Rzeszowie. Poniżej prezentujemy Wam obszerną FOTORELACJĘ z tego wydarzenia.

W tegorocznych obchodach 105. Rocznicy Śmierci płk. Lisa-Kuli uczestniczyła pani Kinga Hałacińska, która jest wnuczką autora słów pieśni „My, Pierwsza Brygada”. Andrzej Hałaciński, bo o niego chodzi, był legionistą, podpułkownikiem piechoty Wojska Polskiego, kawalerem Orderu Virtuti Militari, był też niestety ofiarą zbrodni katyńskiej.

Główne uroczystości (tradycyjnie już) rozpoczęły się Mszą św., której przewodniczył ordynariusz diecezji rzeszowskiej - ksiądz biskup Jana Wątroby. Msza celebrowana była w kościele Świętego Krzyża, usytuowanym przy ul. 3-go Maja w Rzeszowie.

Swoje przyrzeczenie strzeleckie złożyły „Orlęta” ZS, było to prawie 200 osób - dziewcząt i chłopców.

Następnie wszyscy uczestnicy tego rzeszowskiego święta przemieścili się przed pomnik płk. Leopolda Lisa-Kuli, znajdujący się na Placu Farnym w Rzeszowie, gdzie były wygłaszane okolicznościowe przemówienie, Apel Pamięci, salwa honorowa, złożono także okolicznościowe wieńce i kwiat.

Duże zainteresowanie mieszkańców wzbudził pokaz musztry paradnej z bronią młodzieży JS 2021 im. płk. L. Lisa-Kuli. Defilada pododdziałów. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tych uroczystości, aTUTAJ możesz zobaczyć FOTORELACJĘ z dnia wcześniejszego, czyli uroczystości przy grobie płk. Leopolda Lisa-Kuli na cmentarzu Pobitno w Rzeszowie.

Red.

FOTORELACJA: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4