Zobacz wystawę prac Sylwestra Stabryły w Rzeszowskim Domu Sztuki

KATEGORIA: FOTORELACJE / 26 kwietnia 2024

Fot. Maciej Terpiński

Od czwartku 25 kwietnia w Rzeszowskim Domu Sztuki można oglądać wystawę „Cichość serca”, a na niej prace Sylwestra Stabryły.

W czwartek wystawa została uroczyście otwarta. - Przyjaciele naszej Galerii i Sztuki znowu nas nie zawiedli - przekazała Fundacja Rzeszowski Dom Sztuki, organizator wystawy.

Malarstwo Sylwestra Stabryły to symboliczne wizje wypowiadające alegoryczną treść, wciągające widza w zawiły labirynt symboli i różnorodnych pokładów interpretacji. Zaciekawia intelektualną grą i urzeka niecodzienną estetyką formy. Eklektyzm akademickiego rysunku i swobodnego, subiektywnego koloryzmu, podkreślają wypracowany oryginalny styl. Jednocześnie świeży i przekornie polemizujący z twórczością wielkich światowych mistrzów malarstwa od renesansu po współczesność. Sztuka ta rodzi się z obserwacji - otoczenia, rzeczywistości, osobowości.

Wystawę można zwiedzać od wtorku do piątku w godz. 12.00-17.00, a w soboty w godz. 11.00-13.00. Będzie ona dostępna do 16 maja w Rzeszowskim Domu Sztuki przy ul. Mickiewicza 13.

Fundacja Rzeszowski Dom Sztuki dziękuje za dofinansowanie wystawy Gminie Miasto Rzeszów.

Zobacz naszą fotorelację z czwartkowego wernisażu wystawy.

Red.

Zdjęcia: Maciej Terpiński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4