Wigilia Miejska już za nami. Pogoda była piękna, choć śniegu brak

KATEGORIA: FOTORELACJE / 21 grudnia 2019

Fot. Karol Woliński

Piątkowe popołudnie w Rzeszowie upłynęło pod znakiem Wigilii Miejskiej zorganizowanej na tradycyjnie na Rynku. Życzenia mieszkańcom Rzeszowa złożyli wiceprezydent Rzeszowa Marek Ustrobiński, wicewojewoda podkarpacki Lucyna Podhalicz, a także przedstawiciele samorządu województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek i Jerzy Cypryś oraz miejscy radni. Po złożeniu życzeń świątecznych oraz symbolicznym przełamaniu się opłatkiem, doszło do tradycyjnego przekazania Betlejemskiego Światełka Pokoju od harcerzy Hufca ZHP w Rzeszowie.

Mimo, że pogoda w piątek przypomniała bardziej czas Świąt Wielkanocnych niż Bożego Narodzenia, to mieszkańcy Rzeszowa licznie pojawili się na Rynku, aby razem spędzić czas i wspomóc artystów występujących na scenie przy śpiewaniu kolęd i świątecznych piosenek. Miejską Wigilię swoim występem uświetniła grupa Muzyczny Zaułek, oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Orkiestry Dętej WSK PZL Rzeszów, a także soliści i grupa artystyczna Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek. Dużą atrakcją był również koncert podopiecznej Centrum Sztuki Wokalnej i zwyciężczyni drugiej edycji programu The Voice Kids, Ani „AniKi” Dąbrowskiej.

Nie zabrakło także tradycyjnych potraw przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, a kolejka do poczęstunku robiła wrażenie. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również lodowisko znajdujące się tuż przy miejskim ratuszu oraz Jarmark Bożonarodzeniowy położony na płycie Rynku.

Wokul

Zdjęcia: Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4