Było blisko, ale jeszcze nie tym razem. Developres przegrywa w Lidze Mistrzyń. Zadecydował piąty set

KATEGORIA: SPORT / 3 lutego 2021

W pierwszym dniu drugiego turnieju grupy A Ligi Mistrzyń 2021 w Schwerinie KS DevelopRes Rzeszów zmierzył się z gospodyniami. Spotkanie było zacięte i do jego rozstrzygnięcia potrzebne było pięć setów.

Rzeszowianki udanie rozpoczęły pierwszego seta i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Wtedy gospodynie wzmocniły zagrywkę. Developres miał kłopoty z przyjęciem i szybko stracił wypracowaną przewagę. Co ięcej, miejscowe, od tego momentu to zawodniczki z Scherin zaczęły rozdawać karty i wypracowały tak dużą przewagę, że trudno było myśleć o wygranej w tej części gry.

Całe szczęście rzeszowianki nie odpuściły. Dwa klejne sety padły łupem Developresu. Kluczowa okazała się gra w ataku i bloku. Właśnie tym elementem gry przyjezdne zdobyły ostatni punkt w drugim secie. Udanie atak rywalek zablokowała wtedy Van Ryk.

Najwięcej emocji dostarczył set czwarty. Gra toczyła się punkt za punkt. Szkoda, że Rysiucom nie udało się rozstrzygnąć go na swoją korzyść. Walka o każdy punkt po obu stronach była bardzo wyrównana, zespoły wspięły się na wyżyny swoich umiejętności. Końcówka seta to wyczekiwanie kto pierwszy popełni błąd. Niestety to nasz zespół był pierwszy, czwarty set zakończył się wynikiem 24-26 dla gospodyń.

Piąty set od początku do końca, miały pod kontrolą zawodniczki SSC Palmberg. Brak przyjęcia oraz brak skuteczności w ataku spowodował, że nie Developres nie potrafił już dogonić gospodyń.

SSC Palmberg Schwerin - Developres SKYRES Rzeszów 3-2

(25-18, 22-25, 23-25, 26-24, 15-7)

SSC: Szakmary (11), Alsmeier (27), Spelman (19), Barfield (8), Imoudu (4), Schoelzel (11), Pogany (libero) oraz Stoltenborg, Nestler, Agost (4) i Oude Luttikhuis (3).

DEVELOPRES: Polańska (11), Van Ryk (36), Krajewska, Blagojević (8), Efimienko-Młotkowska (6), Fidon-Lebleu (15), Krzos (libero) oraz Rasińska (1), Grabka, Stencel, Lazic i Przybyła (libero).