Developres bez złota. Rzeszowianki ze srebrnymi krążkami. Gratulujemy!

KATEGORIA: SPORT / 21 kwietnia 2021

Na złoto Developres Skyres Rzeszów będzie musiał poczekać jeszcze przynajmniej rok. Siatkarki z Rzeszowa w czwartym meczu finału Tauron Ligi musiały uznać wyższość Chemika Police. Wyjazdowa przegrana oznaczała, że rywalizację do trzech zwycięstw wygrał Chemik 3-1.

Nie ułożyło się dobrze to spotkanie dla ekipy z Rzeszowa. Kiera Van Ryk, atakująca Developresu już w pierwszym secie grała z grymasem na twarzy. Wszystko z powodu odnowionej kontuzji stopy. Interwencja klubowego masażysty pomogła na tyle, że Kanadyjka była zdolna do gry. Każda akcja sprawiała jej jednak ogromny ból. Komfort gry był zatem żaden, co przełożyło się na jej efektywność. Brawa za postawę, ale zdrowia trudno oszukać.

Rozpędzone siatkarki z Polic, pozwoliły tylko na chwilę odzyskać nadzieje w sukces rzeszowiankom. Było tak w drugim secie. Tam co prawda Developres prowadził 18-12, ale pozwolił rywalkom dojść na remis po 23. Dzięki wspomnianej wcześniej Van Ryk i Lazić udało się tego seta wygrać.

Szkoda, że prowadząć 3-4 oczkami w secie trzecim, nie udało się utrzymać siatkarkom Antigi tego poziomu gry. Pojawiły się błędy popełniane seriami co doprowadziło w ostateczności do wygranej gospodyń.

Ostatni set meczu od atomowych ataków rozpoczęła Brakocević. Chemik szybko odskoczył na kilka punktów przewagi, a z każdą kolejną przegraną akcją z zawodniczek ze stolicy Podkarpacia uchodziło powietrze.

- To był bardzo trudny "korona-sezon". Zrobiłyśmy ile było możliwe. Bardzo dziękuję mojemu zespołowi za ten sezon. Chemik cieszy się ze złota, my powinnyśmy cieszyć się z tego srebra. Pozdrawiam naszych kibiców w Rzeszowie - powiedziała zaraz po meczu na antenie Polsatu Sport siatkarka Developresu Jelena Blagojević.

Chemik Police – Developres SkyRes Rzeszów 3-1

(25-23, 23-25, 25-22, 25-15)

CHEMIK: Kowalewska 5, Brakocević 23, Kąkolewska 13, Jack Kisal 12, Łukasik 7, Strantzali 6, Maj-Erwardt (libero) oraz Grajber, Mędrzyk 6, Bałdyga.

DEVELOPRES: Krajewska 5, Van Ryk 24, Efimienko-Młotkowska 4, Stencel 10, Blagojević 12, Lazić 10, Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Fidon-Lebleu 2, Grabka, Rasińska 1, Kaczmar.

MVP meczu: Jovana Brakocević (Chemik).