Apklan Resovia z nowym trenerem na ławce. Remis „Pasiaków” z Chrobrym

KATEGORIA: SPORT / 13 września 2022

Apklan Resovia Rzeszów zremisowała na wyjeździe 1-1 z Chrobrym Głogów w ramach 10 kolejki Fortuna 1 Ligi. Bramkę dla Resovii po kapitalnym uderzeniu z rzutu wolnego strzelił Marek Mróz. Niestety samobójcze trafienie zaliczył środowy obrońca „Pasiaków” Ruben Hoogengout.

Poniedziałkowy mecz wyjazdowy z Chrobrym Głogów był pierwszym dla nowego trenera „Pasiaków” Mirosława Hajdo, który zastąpił Tomasza Grzegorczyka. Zmiana trenera wiązała się z bardzo słabą postawą zespołu w tym sezonie.

Pierwszy mecz ligowy pod wodzą Mirosława Hajdy, który w przeszłości prowadził już Resovię, nie zaczął się najlepiej, bo już w 9 minucie meczu bramkę zdobyli gospodarze z Głogowa i był to samobójczy gol obrońcy Resovii Rzeszów Rubena Hoogenhouta, który po dośrodkowaniu Sebastiana Stebleckiego, zagrał tak niefortunnie że pokonał Pindrocha.

Resovia odrobiła straty w 26 minucie. W okolicach 30 metra do rzutu wolnego podszedł wracający po kontuzji pomocnik Marek Mróz i kapitanie przymierzył pod poprzeczkę bramki Dybowskiego. W drugiej połowie „Pasiakom” udało się strzelić bramkę, ale sędzia Jarosław Przybył dopatrzył się pozycji spalonej Macieja Górskiego i ostatecznie mecz zakończy się remisem 1-1.

Remis z Chrobrym Głogów oznacza że „Pasiakom” nadal nie udało się wygrać w lidze. Po 10 kolejkach Resovia jest na ostatniej 18 pozycji w tabeli z 5 punktami na koncie. Kolejny mecz drużyna Mirosława Hajdy zagra w sobotę 17 września u siebie z Puszczą Niepołomice.