Piękny gol Mroza, Łakota obronił karnego. Resovia wygrała w Katowicach

KATEGORIA: SPORT / 19 marca 2023

Apklan Resovia Rzeszów w sobotę 18 marca wygrała swój drugi mecz z rzędu w Fortuna 1 Lidze. Drużyna Mirosława Hajdy skromnie pokonała na wyjeździe GKS Katowice 0-1. Decydującą bramkę zdobył pomocnik „Pasiaków” Marek Mróz, po tym jak świetnie przymierzył z rzutu wolnego. Innym bohaterem Resovii był jej bramkarz Paweł Łakota, który obronił rzut karny.

Piękny gol Mroza

Resovia po zeszłotygodniowym zwycięstwie z Odrą Opole, w ramach 24 kolejki Fortuna 1 Ligi pojechała do Katowic na mecz z miejscowym GKS-em. Trener Mirosław Hajdo w porównaniu do meczu z Odrą dokonał jednej zmiany w składzie. Za Bartłomieja Eizencharta pojawił się Portugalczyk Pedro Vieira.

Przez pierwsze pół godziny pod bramkami obu drużyn nie działo się zbyt wiele. Dopiero w 27 minucie groźnie zaatakowała „Gieksa”. Z boku pola karnego przy piłce znalazł się Mateusz Marzec, dograł na 7 metr do niepilnowanego Jakuba Araka, który bez zastanowienia uderzył na bramkę, Resovię przed stratą gola uratował Ruben Hoogengout wybijając strzał z linii bramkowej na rzut rożny.

Resovia świetnie odpowiedziała gospodarzom w 32 minucie, gdy do rzutu wolnego podszedł Marek Mróz i kapitalnym uderzeniem pokonał Dawida Kudłę. Bramkarz GKS-u miał piłkę na rękach, ale nie zdołał jej skutecznie sparować. Zrobiło się 0-1 dla Resovii. Chwilę później drużyna z Rzeszowa miała kolejną dobrą okazję. Hoogenhout znalazł się na lewym skrzydle i dokładnie dograł w pole karne do Macieja Górskiego, który przyjął piłkę i mocno uderzył, na szczęście dla gospodarzy futbolówka odbiła się od słupka i wpadła w rękawice bramkarza. Dobra dyspozycja Łakoty Pod koniec pierwszej połowy GKS Katowice miał dwie wyborne sytuacje do wyrównania, ale świetnie w bramce Resovii zachował się Paweł Łakota zastępujący kontuzjowanego Branislava Pindrocha. Najpierw bramkarz „Pasiaków” dobrze odbił strzał Araka z bliskiej odległości, a w doliczonym czasie gry, wybronił rzut karny egzekwowany przez kapitana „Gieksy” Arkadiusza Jędrycha. Jedenastkę na korzyść katowiczan sędzia Sebastian Krasny podyktował za faul Łukasza Seweryna na Jakubie Araku.

Doskonała dyspozycja nie opuściła młodego bramkarza Resovii również w drugiej połowie gdy musiał radzić sobie z trudnymi strzałami Janiszewskiego i Marca. W 87 minucie golkipera gości w obronie bramki znów wyręczył jeden z obrońców – Aleksander Komor, który zablokował kolejną już w tym meczu próbę nieskutecznego Jakuba Araka.

Resovia w drugiej połowie mogła jeszcze podwyższyć, ale dwóch dobrych okazji nie wykorzystał Pedro Vieira. Portugalczyk najpierw przeprowadził ładną akcję lewym skrzydłem, zeszedł do środka i uderzył mocno po ziemi, jednak Dawid Kudła dobrze obronił strzał nogami. W kolejnej sytuacji próbę napastnika Resovii z okolicy 7 metra dobrze zablokowali obrońcy gospodarzy.

Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem Apklan Resovii Rzeszów. „Pasiaki” zajmują obecnie 11 pozycję w tabeli Fortuna 1 Ligi. GKS jest pozycję wyżej.

GKS Katowice – Apklan Resovia 0:1 (0:1)

0:1, Marek Mróz (32)

GKS Katowice: : Kudła – Rogala, Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Brzozowski (78. Wojciechowski) – Błąd, Figiel (78. Kozubal), Marzec (74. Urynowicz) – Arak, Roginić (65. Bergier).

Apklan Resovia: Paweł Łakota – Miłosz Kałahur (78. Radosław Adamski), Ruben Hoogenhout, Aleksander Komor, Łukasz Seweryn – Bartłomiej Wasiluk, Rafał Mikulec, Marek Mróz (68. Radosław Kanach), Mehdi Lehaire, Pedro Vieira (78. Bartłomiej Eizenchart) – Maciej Górski (68. Jakub Sylvestr

Żółte kartki: Janiszewski, Figiel – Radosław Adamski

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)