Świetny rok lekkoatletów Resovii Rzeszów. Klub podsumował osiągnięcia

KATEGORIA: SPORT / 30 stycznia 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

224 zawodników, 26 medali w kraju i organizacja Halowych Mistrzostw Polski U20 i U18 w Rzeszowie. Tak CWKS Resovia Rzeszów - sekcja lekkiej atletyki zamknęła rok 2023. Trenerzy pochwalili też wynikami swoich podopiecznych, również w imprezach międzynarodowych.

Rzeszowski sport to nie tylko piłka nożna, siatkówka czy żużel. To również świetnie prosperujący lekkoatleci z CWKS Resovia Rzeszów. W styczniu klub podsumował 2023 rok pod względem sukcesów swoich zawodników. Tych jest w tej chwili 224, a wśród nich aż osiem grup wiekowych: od U12 aż po Masters.

Zawodnicy trenują pod okiem siedmiu trenerów: Janusza Mazura (sprint, płotki), Michała Tittingera (skok wzwyż), Piotra Kowala (biegi średnie i długie), Tomasza Smagalskiego (rzuty), Bogusława Dudy (chód sportowy, biegi średnie), Mirosława Wierzbickiego (skoki płaskie, sprint), Reny Majchrowicz (sprint, sprint przedłużony). Nie mniej istotni są trenerzy grup naborowych: Katarzyna Tittinger, Klaudia Kowalska, Marcin Wróbel, Grzegorz Złoto oraz Anna Łyczko.

Kilkadziesiąt medali w Polsce i za granicą dla Resovii

Łącznie zawodnikom sekcji lekkiej atletyki CWKS Resovii Rzeszów udało się w 2023 roku zdobyć aż 26 medali w mistrzostwach Polski. Siedem z nich to medale złote, sześć - srebrne i 13 - brązowe. Klub pochwalił się też osiągnięciami na imprezach zagranicznych. W Mistrzostwach Świata w Biegu 24h w Tajpej Anna Kapica uzyskała 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej. Brąz w skoku wzwyż trafił z kolei do Wiktorii Miąso na Mistrzostwach Europy U23 w fińskim Espoo. Ta sama zawodniczka uzyskała jeszcze miejsce 9. w Drużynowych Mistrzostwach Europy w Chorzowie. Podczas tej imprezy srebro w biegu na 200 metrów udało się zdobyć Albertowi Komańskiemu.

Rzeszowski klub ma również na koncie w 2023 roku organizację dużej ogólnopolskiej imprezy: PZLA Halowych Mistrzostw Polski U20 i U18. W wydarzeniu wzięło udział aż 990 zawodników z 215 różnych klubów. Z samej „Resovii” wystartowało 19 reprezentantów.

Również w systemie sportu młodzieżowego „Resovia” wypada świetnie: 2023 rok klub zakończył z 1. miejscem w tabeli podkarpackich klubów lekkoatletycznych oraz 10. miejscem w tabeli ogólnopolskiej. Rzeszowscy zawodnicy okazali się lepsi m.in. od lekkoatletów z Opola, Krakowa czy Bydgoszczy.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4