„Resoviaczki” walczą o piłkarską Ekstraligę. Pomóc ma nowy prezes

KATEGORIA: SPORT / 25 lutego 2024

Fot. Karol Woliński

Piłkarki Resovii Rzeszów mają sporą szansę na historyczny awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Pomóc w tym ma nowy prezes sekcji Sebastian Skalski.

Świetna jesień i nowy prezes

„Resoviaczki” mają za sobą kapitalną jesień w Orlen 1 lidze. Po 11 meczach mają 27 punktów i pewnie prowadzą w tabeli rozgrywek. Co więcej kilka dni temu piłkarki Resovii awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski pokonując Zorzę Pręgów 1-0.

Teraz zawodniczki pod okiem trenera Łukasza Wojtali przygotowują się do rundy wiosennej, która rozpocznie się początkiem marca. Kobieca sekcja Resovii ma też nowego prezesa, którym został Sebastian Skalski. Nowy prezes klubu, kieruje rzeszowską spółką Geokart-International, która od jakiegoś czasu pomaga finansowo Szkole Mistrzostwa Sportowego RESOVIA.

- Uznaliśmy, że nadszedł czas na nowe wyzwania i mam nadzieję, iż za kilka miesięcy będziemy świętować historyczny awans do Ekstraligi. Chcemy, aby wzrosło zainteresowanie kibiców piłką nożną kobiet. Już teraz zapraszamy na nasze mecze, bo dziewczyny naprawdę grają dobrze i zostawiają serce na boisku - mówił nowy prezes kobiecej sekcji Resovii podczas piątkowej (23 lutego) konferencji prasowej.

Fot. Karol Woliński

Jak dodawał Skalski, obecnie toczą się rozmowy z potencjalnymi sponsorami sekcji.

- Jest za wcześnie na podawanie konkretnych kwot, ale jesteśmy nastawieni do projektu bardzo pozytywnie. Pragniemy spopularyzować piłkę nożną kobiet, przyciągnąć kibiców na trybuny, zaprezentować całą sekcję, która posiada bardzo mocne fundamenty i nie ma sobie równych na Podkarpaciu - zaznaczył Skalski.

W skład zarządu klubu weszli również: Zbigniew Bednarz (wiceprezes sekcji i kierownik 1-ligowej drużyny), Paweł Szurgociński(wiceprezes sekcji i trener juniorek CLJ U16) oraz Sabina Wargacka-Sitek (sekretarz sekcji i asystentka trenerki CLJ U18).

Na początek Skra Częstochowa

Pierwszy mecz rundy wiosennej Resovia rozegra u siebie ze Skrą Częstochowa. Zawody zaplanowano na 3 marca. Kapitanka drużyny Katarzyna Czyż podkreślała podczas konferencji ze przygotowania do rozgrywek były dobre. Celem drużyny ma być skupianie się na każdym kolejnym meczu.

- Nie patrzymy na to, co będzie w maju, w czerwcu. Nastawiamy się na każdy kolejny mecz. Mamy ligę, ale mamy też Puchar Polski, gdzie piszemy wspaniałą historię. Atmosfera w drużynie i w klubie jest świetna, wszyscy są bojowo i optymistycznie nastawieni. Zrobimy co w naszej mocy, by o dziewczynach z Resovii było tej wiosny głośno - mówiła Katarzyna Czyż.

Fot. Karol Woliński

Żeńska sekcja piłkarskiej Resovii Rzeszów powstała w 2011 roku. Oprócz seniorskiego zespołu występującego na poziomie 1 ligi, klub ma również drużyny młodzieżowe. Juniorki starsze są wiceliderkami Centralnej Ligi Juniorek U-18 i celują w finał mistrzostw Polski. Jest także drużynę w Centralnej Lidze Juniorek U-16, a w młodszych rocznikach - od młodziczki po żaczki - ćwiczy blisko 50 dziewczynek. Ogółem w sekcji trenuje 130 piłkarek.

Wokul

Fot. Karol Woliński

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4