Sporty Wodne. Nabór do klas w ZSS w Rzeszowie. Szkoła zaprasza w środę

KATEGORIA: SPORT / 25 marca 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej ogłosił nabór do klas sportowych - IV i V Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2024/2025. Oddziały te będą ukierunkowane na „Sporty Wodne - pływanie oraz skoki do wody”. Są to nowe klasy o tym profilu, których nie ma nigdzie indziej w Polsce. Już w środę (27 marca) spotkanie organizacyjne dla kandydatów i rodziców.

- Oferta dla uczniów jest bardzo atrakcyjna, a dzięki znakomitej bazie edukacyjnej i sportowej - szkolenie będzie odbywało się na najwyższym poziomie - zapewniają organizatorzy.

Partnerami i jednymi z inicjatorów powstania takich klas są: Miasto Rzeszów oraz Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

- Chcemy aby dyscypliny pływania i skoków do wody w naszym okręgu ciągle się rozwijały, tak żebyśmy mogli konkurować na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Aby to było możliwe – potrzebnych jest kilka mocnych ośrodków szkolenia. Jednym z nich stanie się Rzeszów, dlatego sporty wodne w naszej szkole będą mocno promowane. Warunki do rozwoju jakie zapewnia Zespół Szkół Sportowych w Rzeszowie są idealne aby te cele zrealizować - podkreślają rolę takiego przedsięwzięcia organizatorzy.

W Rzeszowie skoki do wody mają bardzo długą i bogatą historię. - Rzeszowskie pływanie z kolei mające piękne tradycje przeżywa obecnie stagnację dlatego postanowiono połączyć te dyscypliny, tak aby sportom wodnym w stolicy Podkarpacia na nowo przywrócić lata świetności - przekonuje Łukasz Krasowski, koordynator naboru do klas sportowych o profilu Sporty Wodne. - Sprzyja temu najnowocześniejszy obiekt sportowy tego typu w Polsce, gdzie z powodzeniem można łączyć jednocześnie te dwie dyscypliny. Klasy sportowe o tym profilu zaczną swą działalność od młodego wieku uczniów czyli IV i V klasy szkoły podstawowej. Będą w niej prowadzone jednocześnie zajęcia akrobatyczne, gibkościowe – które przyczynią się również do rozwoju w pływaniu, skokach do wody a także triathlonie.

Wszelkie informacje dotyczące naboru i rekrutacji można śledzić na stronie szkoły:

https://lo5.resman.pl/szkola-podstawowa-sportowa-nr-33/

oraz na profilu wydarzenia na social mediach: www.facebook.com/events/1520435028502779

Już teraz szkoła zaprasza na spotkanie organizacyjne dla kandydatów do klas sportowych oraz rodziców w dniu 27 marca (środa) o godz. 18:00 w Zespole Szkół Sportowych w Rzeszowie przy ul. Hetmańskiej 38.

Red.

Fot. Materiały organizatorów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4