Za nami Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody Rzeszów 2024

KATEGORIA: SPORT / 17 kwietnia 2024

Fot. Materiały KSW Stal Rzeszów

Od piątku do niedzieli (12-14 kwietnia) najlepsi zawodnicy w kraju oraz goście z Ukrainy, Niemiec, Gruzji i Wielkiej Brytanii rywalizowali na rzeszowskim basenie przy ul. Matuszczaka w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w skokach do wody. - Pierwszoplanowe role w zawodach odegrali zawodnicy naszego klubu KSW STAL Rzeszów! Niestety z powodu kontuzji zabrakło wśród nich naszego „świeżo upieczonego” olimpijczyka - Roberta Łukaszewicza, który nabawił się przed mistrzostwami kontuzji - przekazuje Piotr Bojda z KSW STAL Rzeszów.

Wśród kobiet w kategorii Open na obu trampolinach triumfowała Kaja Skrzek przed Aleksandrą Błażowską, natomiast w konkursie skoków z wieży zwyciężyła Maria Łukaszewicz.

W rywalizacji panów na trampolinach Mistrzem Polski został Andrzej RzeszutekKacper LesiakAndrzej Rzeszutek i Kaja Skrzek przed Aleksandrą Błażowską i Kacprem Lesiakiem.

W kategorii A wicemistrzynią Polski została Weronika Bojda (trampolina 1m), a brązową medalistką Emilia Deręgowska (trampolina 3m). Ponadto Weronika i Emilia skacząc wspólnie w konkursie skoków synchronicznych z 3m wywalczyły złote medale. - Trzeba dodać, że zdecydowanie najlepszą zawodniczką w tej kategorii była Niemka Emily Steinhagen - dodaje Piotr Bojda.

W rywalizacji chłopców w tej kategorii brązowy medal dla naszego miasta wywalczył Eryk Dróżdż na trampolinie 3m. Kategorię B zdominowali zawodnicy z Ukrainy: Alina Bursova, Daria Tertychna, Yehor Tkachenko i Ivan Polishvaiko. Bardzo dobrze zaprezentowała się w tym gronie reprezentantka naszego klubu Valeriia Rukh, która była druga w konkursie na trampolinie 1m i czwarta na trampolinie 3m.

Red.

Zdjęcia: Materiały KSW Stal Rzeszów

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4