Zbliża się Euro 2024. Rzeszów organizuje strefy kibica na mecze Polaków

KATEGORIA: SPORT / 11 czerwca 2024

Fot. Łączy Nas Piłka/x.com

Już w piątek 14 czerwca rozpoczną się Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej w Niemczech, w których udział weźmie Reprezentacja Polski. W Rzeszowie będzie można obejrzeć mecze biało-czerwonych w specjalnych strefach kibica.

Z Holandią na bulwarach

Euro 2024 rozpocznie się w piątek 14 czerwca meczem gospodarzy czyli Niemców, którzy zmierzą się ze Szkocją. W imprezie bierze udział Reprezentacja Polski, która trafiła do bardzo trudnej grupy z Holandią, Austrią i Francją.

Podopieczni trenera Michała Probierza rozpoczną turniej w niedzielę 16 czerwca meczem z Holandią. Pięć dni późnij zagrają z Austrią, a w ostatniej kolejce, która zostanie rozegrana 25 czerwca z obecnymi wicemistrzami świata.

Już wiadomo, że pierwsze dwa mecze biało-czerwonych będzie można obejrzeć w strefach kibica w Rzeszowie. Pierwsze starcie z Holandią zostanie wyświetlone na telebimie, który stanie przy scenie na rzeszowskich Bulwarach.

- 16 czerwca odbędzie się pierwszy mecz polskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy w piłce nożnej. W związku z tym, zaplanowany tego dnia, rodzinny piknik przy scenie na rzeszowskich Bulwarach, zostanie przedłużony o wspólne kibicowanie. O godz. 15:00, nasze Orły rozpoczną walkę w tegorocznym Euro od pojedynku z Holendrami. Na scenie zostanie rozłożony telebim na którym wspólnie obejrzymy, mamy nadzieję, pierwsze zwycięstwo Polaków w tym turnieju - informuje rzeszowski ratusz.

Z Austrią przed koncertem ESK

Kolejny mecz Polaków, w którym zmierzą się z Austrią może być decydujący w kwestii dalszego udziału w Euro 2024. To spotkanie również będzie można obejrzeć w strefie kibica, ale już nie na rzeszowskich bulwarach, a na terenie Parku Sybiraków. Spotkanie zaplanowano na piątek 21 czerwca o godzinie 18.00. Tuż po projekcji meczu w parku rozpocznie się Koncert Główny Wschodu Kultury Europejskiego Stadionu Kultury, czyli największego festiwalu muzycznego w Rzeszowie.

- Będzie to dla WK ESK powrót do źródeł, gdyż idea organizacji festiwalu zrodziła się przy okazji przygotowań do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej EURO 2012. Po 12 latach znów oprócz muzyki połączy nas piłka - zapowiadają organizatorzy festiwalu.

Na razie nie wiadomo, co z miejską strefą kibica na ostatni mecz Polaków z Francją.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4