Anna Wielgosz została przywitana po mistrzowsku na lotnisku w Jasionce!

KATEGORIA: SPORT / 13 czerwca 2024

współpraca promocyjna

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Lekkoatletkę Annę Wielgosz, która na Mistrzostwach Europy w Rzymie osiągnęła rekord życiowy w biegu na 800 m i wywalczyła nominację na igrzyska olimpijskie, witali w czwartek (13 czerwca) na lotnisku Rzeszów-Jasionka przedstawiciele portu, na czele z prezesem Adamem Hamryszczakiem. Obecny był również poseł na Sejm RP - Rafał Weber ze Stalowej Woli, gdzie lekkoatletka zaczynała swoją karierę.

– Dziękujemy za wspaniałe emocje i walkę do samego końca w finałowym biegu mistrzostw Europy – powiedział na przywitaniu Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka im. Rodziny Ulmów, wręczając sportsmence bukiet biało-czerwonych róż wraz z zestawem walizek „na kolejne podróże, nie tylko sportowe”.

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Anna Wielgosz na bieżni w Rzymie poprawiła o 0,77 sek. rekord życiowy (1:59.07) i wypełniła minimum na letnie Igrzyska Olimpijskie. W finale przez długi czas biegła na drugiej pozycji; do medalu i powtórzenia sukcesu sprzed dwóch lat, gdy w Monachium zdobyła brązowy „krążek”, zabrakło naprawdę niewiele.

– Determinacja z jaką pani Ania Wielgosz dąży do osiągania wyznaczonych celów sportowych, jest naprawdę godna podziwu i naśladowania. Życzymy jej dużo zdrowia i wielkiego sportowego sukcesu podczas olimpiady w Paryżu – dodał prezes Adam Hamryszczak.

Anna Wielgosz to lekkoatletka rodem z Jeżowego, obecnie mieszka w Jasionce. Nie ukrywa sympatii do podrzeszowskiego lotniska, z którego regularnie lata, na dodatek kilka miesięcy temu prowadziła pokazowy trening z portową grupą biegową. Sportową karierę zaczynała w Sparcie Stalowa Wola, a od ośmiu lat reprezentuje barwy Resovii. Na olimpiadzie wystąpi po raz drugi; trzy lata temu w Tokio zakończyła swój udział w eliminacjach. Obiecuje, że w Paryżu jej apetyty będą zdecydowanie większe.

Red.

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

Fot. Łukasz Ożóg/Port Lotniczy Rzeszów-Jasionka

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4