Wielki sukces zawodniczki Stali Rzeszów w skokach do wody! Mamy medal ME

KATEGORIA: SPORT / 19 czerwca 2024

Fot. Polski Związek Pływacki

Zawodniczka Stali Rzeszów w skokach do wody Aleksandra Błażowska wywalczyła srebrny medal podczas mistrzostw Europy w Belgradzie. To pierwszy medal dla naszego kraju w tej dyscyplinie od 58 lat!

Mamy srebro

Trenująca na co dzień w sekcji skoków do wody Stali Rzeszów 22-letnia Aleksandra Błażowska podczas trwających Mistrzostw Europy w Belgradzie reprezentowała nasz kraj w skokach do wody z 1-metrowej trampoliny. Turniej rozpoczęła oczywiście od eliminacji. W nich zajęła 10 miejsce, które dawało miejsce w finale, jednak raczej mało kto spodziewał się, że może powalczyć o miejsce na podium.

Jak informuje Polski Związek Pływacki, nasza zawodniczka oddała jednak pięć dobrych skoków i wykorzystała potknięcia rywalek, które nie poradziły sobie aż tak dobrze na otwartym basenie w Instytucie Sportu i Medycyny Sportowej. Uzyskała od sędziów łączną notę 231.35 pkt i dała się wyprzedzić tylko Szwedce Elnie Widerstrom.

- Zaraz przed ostatnim skokiem wiedziałam, że za mną jest Holenderka ze stratą 10 punktów. Postawiłam sobie za cel, żeby oddać lepszą próbę od niej, bo miałyśmy ten sam skok. Chciałam wykonać swoją robotę najlepiej jak potrafię i wyszło – mówiła szczęśliwa Błażowska.

Pierwszy medal o 58 lat

PZP przypomina, że srebro Aleksandry Błażowskiej, to pierwszy medal mistrzostw Europy w skokach do wody dla Polski od 58 lat. Poprzedni – w 1966 roku w Utrechcie – wywalczył Jerzy Kowalewski, który był 3. na wieży.

- Mam nadzieję, że więcej dzieciaków zacznie skakać i uwierzy w to, że jest szansa osiągnąć sukces w skokach do wody – wspomniała podopieczna Borysa Rozenberga i Andrzeja Kozdrańskiego.

Jeden z trenerów kadry narodowej w skokach do wody i jednocześnie szkoleniowiec Stali Rzeszów Andrzej Kozdrański podkreśla, że w rozwoju zawodników pomógł na pewno nowy basen sportowy, który powstał w Rzeszowie przy ul. Matuszczaka.

- Dostaliśmy wspaniały obiekt w Rzeszowie i od tego zaczęła się ta przygoda. To najlepszy obiekt w Polsce przeznaczony do skoków do wody. W styczniu dołączył do nas trener Rozenberg. Jest z nami w Rzeszowie i ta współpraca układa się wyśmienicie. To są tego efekty. Dla mnie to wspaniałe uczucie. Przeżywałem to w tym sezonie drugi raz, po kwalifikacji Roberta Łukaszewicza na igrzyska. Polała się wtedy łezka i tak samo było przy Oli jak zobaczyliśmy, że mamy ten medal. Pozostajemy jednak z chłodną głową i wiemy, że przed nami są kolejne konkursy, w których możemy się wspaniale pokazać – komentował w rozmowie z PZP Kozdrański.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4