Rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody w Rzeszowie

KATEGORIA: SPORT / 8 lipca 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

W poniedziałek, 8 lipca, rozpoczęły się Mistrzostwa Europy Juniorów w skokach do wody. To najważniejsza tegoroczna impreza sportowa w Rzeszowie. Odbywa się na pływalni przy ulicy Matuszczaka. Wstęp na trybuny jest bezpłatny!

Mistrzostwa potrwają do 14 lipca. O najwyższe lokaty walczą młodzi skoczkowie z 25 krajów europejskich, m.in. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Danii, Norwegii, Gruzji czy Litwy.

Startuje 141 zawodników. Chłopcy i dziewczęta w wieku powyżej 14 lat, a poniżej 18 lat rywalizują w skokach indywidualnych z trampoliny 1 m i 3 m, skokach indywidualnych z wieży 5 m i 10 m, skokach synchronicznych z trampoliny 3 m, skokach synchronicznych z wieży. Przed zespołami mieszanymi są następujące konkurencje: skoki synchroniczne z trampoliny 3 m, skoki synchroniczne z wieży i konkurs drużynowy.

Wszystkie eliminacje danej konkurencji odbywają się w dniach 8 - 14 lipca o godzinie 10. Finały konkurencji odbywają się w tych samych dniach w godzinach 16, 17, 18.30 a po nich następują ceremonie rozdania medali.

Organizatorzy zachęcają wszystkich do kibicowania - na trybuny wstęp bezpłatny! Wydarzenie można śledzić także w Internecie. Link do transmisji video na żywo znajduje się pod adresem: https://tiny.pl/dl1gj

Więcej informacji na stronie https://rzeszowdiving2024.com/

Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4