Hola, Barcelona! Obrazki z podróży do stolicy Katalonii. 13 maja zaprasza WiMBP

KATEGORIA: KULTURA / 13 maja 2024

Fot. Walkerssk/Pixabay.com

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z uczestniczkami programu Erasmus+ Hola, Barcelona! Obrazki z podróży do stolicy Katalonii. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 13 maja o godz. 16.00 w Filii nr 4, ul. Ofiar Katynia 15.

Katalończycy podkreślają, że Barcelona to największe na świecie muzeum pod gołym niebem. Spacery po modernistycznej dzielnicy Eixample czy niezwykłej Barri Gòtic pełnej wąskich uliczek dostarczają mnóstwa wrażeń estetycznych. Podobnie niezwykłe chwile można spędzić w muzeach i instytucjach kultury, jak Museu Nacional d’Art de Catalunya (tu znajdują się dwa obrazy polskiej malarki Meli Muter), Museu Picasso de Barcelona, Centre de Cultura Contemporània de Barcelona, Moco Museu czy Palau de la Música Catalana, secesyjnej perle architektonicznej. W Barcelonie mieści się również Biblioteca Gabriel García Márquez. Według International Federation of Library Associations and Institutions – IFLA – była to najlepsza na świecie biblioteka publiczna w 2023 roku.

O tym i innych obliczach Barcelony opowiedzą Barbara Pawlikowska i Iwona Wojtowicz z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie, uczestniczki programu Erasmus+.

- Warto dodać, że wyjazd do Barcelony był częścią projektu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie: „Biblioteka – piękno w różnorodności”, który został zatwierdzony do realizacji przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji – Narodową Agencję Programu Erasmus+, otrzymując dofinasowanie w wysokości 24883 euro - informuje koordynatorka projektu Natalia Szwedo z WiMBP.

Projekt jest realizowany przez okres 18 miesięcy: 09.2023–02.2025.

Jak informuje WiMBP, zaplanowane w projekcie działania przyczynią się do zwiększenia kompetencji kadry biblioteki, uczestnicy – pracownicy Biblioteki, podniosą swoje kompetencje językowe, nawiążą współpracę międzynarodową, wzmocnią europejski wymiar instytucji, zwiększą różnorodność oferty edukacji dorosłych.

Celowo wybrane zostały różne kierunki kształcenia: Włochy – Florencja, Hiszpania – Barcelona, Malta – Valletta oraz Irlandia – Dublin.

- W najbliższym czasie będziemy informować o kolejnych spotkaniach upowszechniających rezultaty projektu – zapowiada koordynatorka projektu Natalia Szwedo.

Red.

Fot. WiMBP

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4