„Mąż i żona” - najnowsza premiera Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

KATEGORIA: KULTURA / 14 maja 2024

Fot. Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK/Facebook

Już 25 maja w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK odbędzie się kolejna, przedostatnia premiera sezonu 2023/2024 realizowana przez zespół Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Porywającą komedię autorstwa Aleksandra Fredry pt. „Mąż i żona” wyreżyseruje doskonale znany podkarpackiej publiczności Marcin Sławiński.

„Mąż i żona” to pełna humoru podróż przez świat małżeńskich perypetii hrabiego Wacława, jego żony Elwiry, ich przyjaciela Alfreda i pokojówki Justysi. Pełna błyskotliwych dialogów i niezwykłych postaci sztuka doskonale balansuje pomiędzy absurdalnymi sytuacjami a wciąż aktualnymi tematami związanymi z miłością, lojalnością, wzajemnym zrozumieniem i zaufaniem. W „Mężu i żonie” Fredro w sposób uniwersalny i humorystyczny ukazał życie polskiej szlachty oraz obyczaje i konwenanse społeczne swojej epoki, w których do dziś możemy się przeglądać.

W reżyserowanym przez Marcina Sławińskiego spektaklu historię miłosnego czworokąta opowiedzą Dagny Mikoś w roli Elwiry, Paulina Sobiś w roli Justysi, Karol Kadłubiec w roli Wacława, Kacper Pilch w roli Alfreda oraz Stanisław Twaróg w roli kamerdynera. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak, a autorką kostiumów jest Weronika Krupa.

Spektakl „Mąż i żona” realizowany jest ze środków budżetu Województwa Podkarpackiego w ramach projektu pn. Scena Wędrowna. Bilety do nabycia w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK lub przez stronę www.kupbilecik.pl TUTAJ.

***

Aleksander Fredro

„Mąż i żona”

reżyseria i opracowanie muzyczne: Marcin Sławiński

scenografia: Wojciech Stefaniak

kostiumy: Weronika Krupa

obsada: Dagny Mikoś, Paulina Sobiś, Karol Kadłubiec, Kacper Pilch, Stanisław Twaróg

premiera: 25 maja 2024, godz. 19:00 | Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK

Red.

Fot. Materiały Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4