Urzędy: marszałkowski i wojewódzki w Rzeszowie też będą pracować zdalnie

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 25 stycznia 2022

Fot. Paweł Bialic

Po Urzędzie Miasta Rzeszowa na system pracy zdalnej przechodzą kolejne urzędy w stolicy Podkarpacia: marszałkowski i wojewódzki.

- W związku z zaostrzającą się w kraju sytuacją epidemiczną, od wtorku 25 stycznia 2022 roku, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego wprowadza pracę zdalną - poinformował Daniel Kozik z Biura Prasowego UMWP. W związku z tym zmieniają się zasady przyjmowania mieszkańców, którzy chcą załatwić swoje sprawy w urzędzie.

Wszystkie dokumenty będzie można składać w siedzibie głównej w budynku przy al. Łukasza Cieplińskiego 4 oraz w budynku przy ul. Lubelskiej 4, w holu na parterze, gdzie będzie można otrzymać potwierdzenie wpływu dokumentacji do urzędu. Mieszkańcy będą mogli również spotkać się z pracownikami urzędu w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach obsługi.

- Zachęcamy do wcześniejszego umawiania się na spotkanie (telefonicznie lub mailowo) z pracownikami poszczególnych departamentów - dodaje Kozik.

Dane kontaktowe do Urzędu Marszałkowskiego można znaleźć pod linkiem TUTAJ.

Z kolei w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie oraz jego delegaturach ograniczenia związane z bezpośrednią obsługą klienta zostają wprowadzone od 1 do 28 lutego 2022 r.

Ograniczenia, jak tłumaczą urzędnicy, zostaną wprowadzone w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej wirusem SARS-CoV-2 oraz zapewnienia bezpieczeństwa zarówno klientom, jak i pracowników urzędu.

Wizyta w urzędzie będzie możliwa po wcześniejszym zgłoszeniu w systemie internetowej kolejki, bądź telefonicznym lub e-mailowym uzgodnieniu terminu wizyty (w przypadku spraw wymagających obecności klienta).

Klient zarejestrowany, bądź umówiony telefonicznie lub e-mailowo musi posiadać przy sobie potwierdzenie z systemu rejestracyjnego lub informację e-mailową z terminem i godziną wizyty.

- Prosimy jednocześnie – jeśli nie ma konieczności osobistej wizyty - o załatwianie spraw i kontaktowanie się z pracownikami urzędu: telefonicznie, drogą mailową, poprzez ePUAP, lub pocztą tradycyjną - mówi Michał Mielniczuk, rzecznik wojewody podkarpackiego.

Szczegóły dotyczące obsługi klientów przez Podkarpacki Urząd Wojewódzki oraz wykaz telefonów kontaktowych do sekretariatów poszczególnych komórek organizacyjnych PUW znajdują się TUTAJ.

Ograniczenia w pracy urzędów to efekt decyzji rządu o przejściu administracji publicznej na zdalny system pracy mającej związek z piątą falą koronawirusa. Wynika ona z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 stycznia 2022 r., zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4