W sobotę premiera nowego programu rzeszowskiej fontanny multimedialnej

KATEGORIA: MIESZKAŃCY / 5 lipca 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Już w najbliższą sobotę (6 lipca) odbędzie się premierowy pokaz specjalnego programu rzeszowskiej fontanny multimedialnej, przygotowany z okazji jubileuszu miasta.

Jak przypomina ratusz, Rzeszów w tym roku świętuje swoje 670-lecie. Obchody trwają cały rok i składają się na nie różne przedsięwzięcia. - Jednym z nich jest właśnie nowy repertuar dla znajdującej się na placu w rejonie al. Lubomirskich fontanny. Specjalny pokaz swoją premierę będzie miał już w najbliższą sobotę - 6 lipca - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Program będzie składał się z dwóch 15-minutowych części. Pierwsza – zatytułowana „Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokaże miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Jedną z nich będzie urodzony w Rzeszowie wybitny reżyser, zdobywca czterech Oscarów – Fred Zinnemann. Motywem przewodnim drugiej części pokazu będzie przyroda.

Nowy program rzeszowskiej fontanny multimedialnej został przygotowany przez pochodzącego z Wrocławia reżysera – Bogusława Palewicza. Sobotni premierowy pokaz rozpocznie się o godz. 21.30.

Nowy pokaz będzie można zobaczyć w tym roku w sumie trzykrotnie. Oprócz 6 lipca prezentowany będzie także 20 lipca (godz. 21.30) i 10 sierpnia (godz. 21).

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4