Zima ustąpiła, prace przy ul. Siemieńskiego ruszają w poniedziałek 1 marca

KATEGORIA: INWESTYCJE / 28 lutego 2021

Zamknięty zostanie odcinek ul. Siemieńskiego w rejonie skrzyżowania z ul. Ciepłowniczą i Gen. Maczka oraz mostu na Przyrwie, który czeka rozbiórka
Fot. Paweł Bialic

W poniedziałek, 1 marca rozpoczną się roboty przy ul. Siemieńskiego w Rzeszowie. O godz. 12 z ruchu wyłączony zostanie odcinek tej ulicy. Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Zmienią się też trasy i rozkłady kilku linii miejskich autobusów. Poprzednio prace w tym rejonie miały ruszyć już od 8 lutego, ale te plany pokrzyżował wówczas atak zimy i duże opady śniegu.

Przebudowa układu ulic w północno-wschodniej części Śródmieścia to jedna z największych drogowych inwestycji ostatnich lat w Rzeszowie. Jej wartość to prawie 50 mln zł, z czego duża cześć to dofinasowanie z Unii Europejskiej. W ramach tej inwestycji przebudowane zostaną m.in. ulice: Siemieńskiego, Fredry, Batorego, Styki.

Do odsuniętego na kilka tygodni rozpoczęcia burzenia mostu nad potokiem Przyrwa, w ciągu ul. Siemieńskiego i budowy nowej przeprawy wykonawca inwestycji przystąpi w poniedziałek.

- W związku z tym odcinek ul. Siemieńskiego zostanie wyłączony z ruchu. Chodzi o odcinek drogi o długości ok. 30 metrów, znajdujący się pomiędzy skrzyżowaniem ul. Siemieńskiego z Ciepłowniczą i Gen. Maczka a terenem za mostem na Przyrwie - przypomina Artur Gernand z Biura Prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Kierowcy, chcąc dostać się na ul. Siemieńskiego, będą musieli korzystać z oznakowanych objazdów ulicami Kochanowskiego lub Partyzantów. Ruch pieszy w rejonie prowadzonych prac będzie odbywał się oznakowanym traktem biegnącym od strony ul. Ciepłowniczej do ul. Siemieńskiego.

W związku z trwającą inwestycją, od poniedziałku również od godz. 12.00 wprowadzone zostaną także zmiany w funkcjonowaniu komunikacji publicznej. Zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr N1, 5, 9, 12, 29 i 59. Dotychczasowe trasy tych linii będą pomijać przystanki: Siemieńskiego Dom Studenta 01 oraz Żółkiewskiego / Chocimska 01 (będą one obowiązywać do godz. 12.00). Natomiast na al. Gen. Maczka zostały ustawione tymczasowe przystanki dla powyższych linii, które zaczną obowiązywać w południe.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4