Nowy plac zabaw przy SP 10 na os. Dąbrowskiego z RBO. Z jakimi atrakcjami?

KATEGORIA: INWESTYCJE / 14 sierpnia 2022

Fot. pxhere.com

Nowoczesne urządzenia, takie jak równoważnia, trampolina, czy zestaw do Street Workoutu znajdą się na placu zabaw, który jeszcze w tym roku ma powstać przy Szkole Podstawowej nr 10. Inwestycja jest możliwa dzięki mieszkańcom, którzy głosowali na nią w poprzedniej edycji RBO.

Miasto czeka do 26 sierpnia na zgłoszenia od firm, które są chętne na wybudowanie placu zabaw obok SP nr 10 przy Dominikańskiej. Wykonawca, który przedstawi najkorzystniejszą ofertę, będzie miał za zadanie dostarczyć i zamontować elementy małej architektury, wyrównać teren pod budowę, zabezpieczyć grunt gumowymi matami. Do tego będzie musiał utwardzić i zagospodarować teren wokół placu i rozbudować istniejącą tam sieć monitoringu.

- Jeśli chodzi o urządzenia dla dzieci i młodzieży, na placu zostaną zamontowane zestawy sprawnościowe: do Street Workoutu oraz zabawowe, takie jak np. domek ze zjeżdżalniami. To nie wszystko, bo na placu będzie można skorzystać także z urządzeń siłowych, równoważni czy trampoliny. Nie zabraknie oczywiście klasycznych urządzeń, jak huśtawki i bujaki, a całości dopełnią ławki, kosze na śmieci i niezbędne tablice informacyjne - informuje Marcin Piecyk z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Powierzchnia placu zabaw to ponad 550 m kw. - Inwestycja zostanie wykonana w dużej mierze dzięki mieszkańcom, którzy wybrali ją w poprzedniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego - zaznacza Piecyk. Budowa placu zabaw jest realizowana w kategorii inwestycji do 200 tys. zł. Według zapewnień ratusza plac ma być gotowy jeszcze w tym roku, do trzech miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4