Będzie rozbudowa Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie o nową część

KATEGORIA: INWESTYCJE / 26 września 2022

Fot. Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

Zespół Szkół Elektronicznych w Rzeszowie przygotowuje budowę nowego budynku, w którym znajdą się przede wszystkim pracownie przedmiotów zawodowych. Trwa przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej rozbudowy placówki.

Nowy trzykondygnacyjny budynek z obecną siedzibą szkoły przy ul. Hetmańskiej zostanie połączony przewiązką. – Zastąpi obecny, parterowy budynek z pracowniami do przedmiotów zawodowych. W nowej części zaplanowaliśmy przede wszystkim sześć nowych takich pracowni. Ponadto powstaną tu dwie sale do nauki języków i trzy ogólnokształcące – mówi Stanisław Sienko, dyrektor Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie.

W popularnym „elektroniku” kształci się obecnie 1020 uczniów, a 250 osób korzysta ze szkolnego internatu. W ostatnim naborze o jedno miejsce w szkole ubiegało się trzech kandydatów.

- Zainteresowanie jest olbrzymie, dlatego zależy nam na szybkiej rozbudowie szkoły, aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Nasi absolwenci bez problemu znajdują pracę, współpracujemy z wieloma firmami z Rzeszowa i okolicy, które chętnie ich zatrudniają – dodaje Stanisław Sienko.

W ogłoszonym przez Urząd Miasta Rzeszowa przetargu na opracowanie rozbudowy szkoły początkiem września wpłynęło siedem ofert. Kwoty proponowane przez wykonawców wahają się od 149,5 tys. zł do 292,1 tys. zł. Miasto przygotowało na realizację zamówienia 187 tys. 575 zł brutto. Z kolei 20 września otwarto jeszcze oferty dodatkowe, jest ich trzy. Proponowane kwoty to 133 tys. zł, 147,6 tys. zł i 148,4 tys. zł. Najniższa pochodzi od konsorcjum z Łańcuta.

Zadaniem wykonawcy dokumentacji rozbudowy będzie również sporządzenie projektu rozbiórki wspomnianego istniejącego budynku parterowego znajdującego się w południowej granicy terenu szkoły. Natomiast sama rozbudowa zakłada wzniesienie budynku o trzech kondygnacjach nawiązujących do poziomów kondygnacji istniejącego obiektu oraz przebudowę pomieszczeń półpiętra zlokalizowanego przy ścianie południowej placówki.

Nowa część ZSE ma być gotowa w 2024 roku.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4