Połączenie ulic Wołyńskiej i Słoneczny Stok powstaje na zachodzie Rzeszowa

KATEGORIA: INWESTYCJE / 7 lutego 2024

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Trwa budowa drogi, która połączy ulice Wołyńską i Słoneczny Stok. Urzędnicy zapewniają, że inwestycja, która ma ułatwić dojazd do osiedla im. Franciszka Kotuli będzie gotowa jesienią tego roku.

W ratuszu przypominają, że osiedle im. Franciszka Kotuli jest jednym z najszybciej rozwijających się w Rzeszowie. Rosnąca liczba mieszkańców przekłada się na coraz większe natężenie ruchu w tym rejonie.

- Dlatego też niezbędne są kolejne połączenia. Jednym z nich jest droga, która połączy ul. Wołyńską z ul. Słoneczny Stok – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace przy budowie łącznika rozpoczęły się w jesienią ubiegłego roku. W pierwszej kolejności zostały przeprowadzone niezbędne prace przygotowawcze - odhumusowanie terenu, geodezyjne wytyczenie pasa drogowego oraz badania archeologiczne.

Wykonawca inwestycji – firma Strabag przebudował już m.in. gazociągi a na początkowym odcinku Wołyńskiej wybudował kanalizację deszczową.

- Prace przy budowie kolejnego odcinka tej kanalizacji na ul. Słoneczny Stok już trwają a niedługo rozpoczną się na kolejnym odcinku Wołyńskiej. Trwają także roboty ziemne przygotowujące warstwy konstrukcyjne drogi - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Droga będzie miała w sumie ok. 700 metrów długości i siedem metrów szerokości. Powstaną przy niej chodniki, ścieżki rowerowe, wybudowane zostanie oświetlenie. Częścią prac będzie także budowa zbiornika retencyjnego w rejonie ul. Potokowej. Zadanie będzie kosztować ponad 14,5 mln zł.

Red.

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4