Gmina Boguchwała. Parkingi przy przystankach PKA w większości gotowe

KATEGORIA: INWESTYCJE / 26 lutego 2024

Zarzecze
Fot. Wiesław Kąkol/Facebook

Ku końcowi zmierzają prace przy budowie parkingów i dojazdów do przystanków Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej w gminie Boguchwała.

Parkingi pod PKA

W ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej w gminie Boguchwała realizowane były dwa nowe przystanki – Boguchwała Dolna oraz Lutoryż, gdzie powstaje tor mijankowy oraz dwa perony. Za realizację tych prac odpowiada spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Samorządy również partycypują w całym projekcie poprzez realizację infrastruktury umożliwiającej sprawne dostanie się na przystanki.

Gmina Boguchwała w zeszłym rok rozpoczęła 4 takie zadania. Chodzi o budowę parkingu, chodników, oświetlenia i wiat rowerowych na istniejącej stacji Boguchwała Centrum oraz miejsc postojowych w Zarzeczu na stacji „Wisłoczanka”. Do tego przy nowym przystanku w Lutoryżu powstać miał parking i dojścia do peronów.

- Parkingi w Zarzeczu i Boguchwale są już gotowe, natomiast w przypadku Lutoryża czekaliśmy aż PKP skończy roboty przy torze mijankowym i peronach. Jednocześnie rozpoczęły się prace związane z wykonaniem projektu poszerzenia drogi 108193R - Rędzina w stronę Boguchwały - informuje burmistrz Bouchwały Wiesław Kąkol.

Lutoryż
Fot. Wiesław Kąkol/Facebook

Inwestycje za 1,5 mln zł

Finisz prac przy budowie parkingu oraz dojścia do peronu w Lutoryżu zaplanowano na koniec kwietnia. To nie oznacza, że już wtedy będą jeździć tam pociągi. Tutaj decyzja należy do kolei. Pasażerowie będą mogli z niego skorzystać prawdopodobnie w czerwcu.

- Przystanek w Lutoryżu bardzo się nam przyda, jest spora grupa mieszkańców, która będzie chciała z niego korzystać - przekonuje burmistrz Kąkol.

Za budowę wspomnianych parkingów odpowiada spółka GOKOM Boguchwała, natomiast dojść do peronów w Lutoryżu firma MATBUD Sylwia Sikora. Całkowita kwota tych inwestycji to ponad 1,5 mln zł.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4