PiS prezentuje program dla Podkarpacia i chce debaty z innymi komitetami

KATEGORIA: POLITYKA / 15 marca 2024

Fot. Karol Woliński

Radni Sejmiku Województwa Podkarpackiego z Prawa i Sprawiedliwości od kilku dni prezentują program z jakim idą do wyborów samorządowych i chcą debaty z kandydatami innych komitetów. - Tak naprawdę tylko my przedstawiliśmy program, zachęcamy wszystkie komitety, by nie ukrywały swoich zamierzeń na przyszłość województwa podkarpackiego - mówili w piątek politycy PiS.

Podkarpacie 2030

W piątek (15 marca) przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Województwa wraz z poseł Ewą Leniart przypominali założenia programu wyborczego „Podkarpacie2030”, który po raz pierwszy prezentowano na konwencji wyborczej kilka dni temu.

- Program jest wieloaspektowy gwarantujący realizację dla wszystkich pięciu okręgów konkretnych zadań. Powstał on na podstawie wiedzy i doświadczenia związanego z tym ze Prawo i Sprawiedliwość rządzi regionem od 10 lat oraz po konsultacjach z mieszkańcami Podkarpacia - mówiła poseł Ewa Leniart, która jest szefową struktur PiS na Podkarpaciu.

Fot. Karol Woliński

Założenia programowe dla okręgu nr 1 obejmującego Rzeszów oraz powiat rzeszowski, łańcucki i leżajski przedstawiali radni Karol Ożóg i Maria Fajger.

- Chcemy skupić się na ochronie zdrowia. Dlatego chcemy by przy Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie powstało Podkarpackie Centrum Zdrowia Dziecka warte 600 mln zł. Również w tym szpitalu zamierzamy uruchomić Podkarpackie Centrum Chorób Serca - mówił Karol Ożóg.

- W przyszłej kadencji chcemy wykorzystywać splot komunikacyjny w rejonie Rzeszowa. Mamy drogę S19 i autostradę A4, a niedaleko lotnisko w Jasionce. Chcemy budować cały system dróg wojewódzkich, lokować tereny inwestycje - dodawała Maria Fajger.

Fot. Karol Woliński

Radni PiS mówili również m.in. o planowanych inwestycjach w lokalną kulturę. Mowa tu o budowie nowej siedziby Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie czy dalsze prace przy renowacji Zamku w Łańcucie i Pałacu Myśliwskim w Julinie.

- W przyszłej kadencji planujemy też rozbudowę Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie – dodawała Fajger.

Radna Kamila Piech startująca w okręgu nr 3 obejmującym Stalową Wolę, Tarnobrzeg, Nisko i Kolbuszową mówiła m.in. o ważnych inwestycjach.

- Północ Podkarpacia to strefy inwestycyjne, o które staramy się dbać i mamy uwadze jako samorząd województwa. Jednym z priorytetów jest budowa strategicznego parku inwestycyjnego w Stalowej Woli oraz dobre skomunikowanie go z trasą S19 - podkreślała Kamila Piech.

Fot. Karol Woliński

Joanna Brill, radna Sejmiku z Krosna obiecywała rozbudowę i modernizację dróg w Bieszczadach, rozwoju Rafinerii Orlen Południe-Jedlicze, czy rozbudowę Muzeum Marii Konopnickiej.

- Na to wydamy z budżetu samorządu 17 mln zł - mówiła radna Brill.

Zaproszenie do debaty

Piątkowa konferencja kandydatów PiS do Sejmiku nie była tylko prezentacją ich programu wyborczego, ale też zaproszeniem kontrkandydatów z innych partii startujących w wyborach do debaty o Podkarpaciu.

- Mieszkańcom trudno jest wybierać w momencie, kiedy tak naprawdę konstruktywny program przedstawia tylko jeden komitet wyborczy, którym jest Prawo i Sprawiedliwość. Zachęcamy wszystkie komitety by nie ukrywały swoich zamierzeń na przyszłość województwa podkarpackiego - apelowała poseł Ewa Leniart.

Proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość data debaty, to wtorek 26 marca. Miałaby ona odbyć się w Rzeszowie.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4