Szumny proponuje więcej pieniędzy na sport. Fijołek w pełni popiera postulat

KATEGORIA: POLITYKA / 26 marca 2024

Fot. Maciej Terpiński

W trakcie wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa wiceprzewodniczący Waldemar Szumny, który kandyduje na prezydenta miasta z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zawnioskował o zwiększenie wsparcia finansowego dla rzeszowskiego sportu. Obecny prezydent Konrad Fijołek w pełni się z nim zgodził.

Szumny: więcej na sport

We wtorek 26 marca odbyła się ostatnia sesja Rady Miasta Rzeszowa przed wyborami, które zaplanowano na 7 kwietnia. Wiadomo było, że będzie to dobra okazja, by zaprezentować swoje propozycje przez wyborcami.

Skorzystał z niej wiceprzewodniczący Rady Miasta Waldemar Szumny z Prawa i Sprawiedliwości, który jest kandydatem tej partii na prezydenta miasta. Podczas dyskusji o zmianach budżetowych zawnioskował do prezydenta Konrada Fijołka o zwiększenie wsparcia finansowego dla rzeszowskiego sportu.

- Trzeba zwiększyć wsparcie dla sportu w Rzeszowie. I tego profesjonalnego, ale też tego dzieci i młodzieży - mówił Szumny.

Według Szumnego sport jest świetną formą promocją miasta, a jego zdaniem obecne władze Rzeszowa nie korzystają do końca z tej szansy.

- Trzeba wspierać Resovię i Stal, czyli te duże kluby, ale również te mniejsze – Beniaminek, Grunwald, Koronę czy Junak. Na dzisiaj to wsparcie jest zbyt małe - mówił wiceprzewodniczący Rady Miasta.

Kandydat PiS na prezydenta przekonywał, że konieczne są większe środki na aktywizację dzieci i młodzieży przez sport. Zachęcał prezydenta Fijołka, by decyzje w tej sprawie zapadły szybko.

- Nawet w tej kadencji, mamy jeszcze jedną sesję, spróbujmy zwiększyć środki - apelował Szumny.

Prezydent jest „za”

Jak na wniosek opozycyjnego radnego i kontrkandydata w wyborach zareagował prezydent Fijołek? Okazało się, że z pełną akceptacją.

- Sport, to dla nas jedna z ważniejszych rzeczy, zarówno w tym aspekcie wychowawczym czy masowym. Chodzi o to, by dzieci były częściej angażowane w sport. Tu w sukurs przychodzą nam nowe projekt rządowe czyli nabór na modernizację orlików, do którego chcemy podejść. Oprócz tego jest program Aktywna Szkoła czyli otwarcie infrastruktury sportowej na weekendy - mówił prezydent Rzeszowa dodając, że zgodnie z apelem Waldemara Szumnego, chce jeszcze w tej kadencji zaproponować pewne rozwiązania w kierunku rozwoju rzeszowskiego sportu.

- Będziemy zwiększać w najbliższym czasie fundusze na powszechny sport. Na najbliższej sesji to zaproponuję - obiecał Fijołek.

Prezydent dodał, że miasto ma zamiar wspierać sport profesjonalny poprzez budowę infrastruktury. Mowa tu przede wszystkim o Podkarpackim Centrum Lekkiej Atletyki czy Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. To oczywiście „oczko” puszczone do kibiców Resovii i Stali Rzeszów. Fijołek zapowiedział też wsparcie finansowe dla obu piłkarskich klubów, które występują na poziomie 1 ligi.

- Pomyślimy jak to zrobić, zaprosimy Resovię i Stal, spróbujemy pomóc organizacyjnie czy finansowo, tak by zabezpieczyć stabilność funkcjonowania tych klubów – deklarował Konrad Fijołek.

Wokul

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4