Fabryka BSH w Głogowie Młp. ruszyła z produkcją nowego małego AGD

KATEGORIA: GOSPODARKA / 17 czerwca 2020

Fabryka BSH w Głogowie Małopolskim
Fot. Materiały prasowe

Firma BSH ruszyła z produkcją najnowszego modelu ekspresu Tassimo w fabryce drobnego AGD w Głogowie Małopolskim (dawniej położonej w Rogoźnicy, włączonej w tym roku do Głogowa Młp.).

- Start produkcji nowego sprzętu z nowej kategorii oznacza jeszcze większe wykorzystanie zdolności produkcyjnych podrzeszowskiego zakładu. Ponadto, wraz z produkcją, fabryka wdrożyła nowe procesy i rozwiązania nie tylko na liniach produkcyjnych, ale także w obszarze logistyki - twierdzi Dariusz Bogacz z BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o.

Nowy model Mały Wspaniały Tassimo, który powiększył rodzinę ekspresów na kapsułki Tassimo już jest produkowany w fabryce BSH w Głogowie Małopolskim.

Rozpoczęcie produkcji najnowszego ekspresu do kawy Made in Głogów Małopolski odbyło się z udziałem centrum kompetencyjnego dla drobnego AGD w Rzeszowie (R&D).

- Dzięki rozszerzeniu produkcji w fabryce możliwe było także zyskanie nowych kompetencji przez Centrum Badań i Rozwoju R&D w Rzeszowie oraz rozwoju laboratorium. Docelowo fabryka w Głogowie Małopolskim ma się stać wiodącą fabryką produkującą kawiarki Tassimo na rynek europejski kontynuując jednocześnie produkcję odkurzaczy - zaznacza Dariusz Bogacz.

Dla zakładu uruchomienie produkcji najnowszego modelu ekspresu do kawy Tassimo jest bardzo ważnym wydarzeniem i dużym sukcesem.

- Ostatnie miesiące wszyscy nasi pracownicy, zarówno z fabryki w Głogowie Małopolskim, jak i z innych działów zlokalizowanych w Rzeszowie, prowadzili intensywne prace przygotowawcze i udało się, ruszyliśmy! Sukces ten to zasługa wspaniałego zespołu z którym pracuję tutaj w Rzeszowie i Głogowie – mówi Peter Eisermann Dyrektor Oddziału BSH w Rzeszowie.

Firma BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. jest częścią międzynarodowego koncernu BSH Home Appliances Group. Firma oferuje na polskim rynku portfolio AGD marek Bosch, Siemens i Gaggenau. BSH posiada w Polsce sześć fabryk. W trzech łódzkich zakładach produkowane są pralki, zmywarki i suszarki do ubrań, w dwóch wrocławskich piekarniki i lodówki, a w podrzeszowskim Głogowie Małopolskim małe AGD – jest to dawny Zelmer.

Red.

  

Redaktor naczelny: Barbara Kędzierska
Wydawca
"Siedem - Barbara Kędzierska"
PORTAL INFORMACJI I OPINII
redakcja@czytajrzeszow.pl
35-026 Rzeszów, ul. Reformacka 4